Новини

«Антикризовий» бюджет: що далі?

Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події

Шановні інвестори та вкладники! Ми продовжуємо публікацію оперативних повідомлень стосовно бачення поточної економічної ситуації у світі та Україні, а також стану активів, які знаходяться в портфелях інвестиційних та пенсійних фондів під управлянням ОТП Капітал.

Що відбувається у світі?

На світових ринках панує хороший настрій. Найбільша увага прикута до стану з коронавіросом, де відбуваються позитивні тенденції, адже покращується динаміка по усіх ключових показниках пандемії. 

Також очікується стабілізація на ринку нафти. За результатами конференції від 12 квітня 23 країни взяли на себе зобов’язання колективно обмежити видобуток на рекордних 9,7 мільйонів барелів на день. Скорочення видобутку призведе до стабілізації цін на нафту.

На ринку акцій розпочинається період звітностей за перший квартал. Там з’являться вже фактичні результати кризи. На світовому ринку акцій серед аналітиків переважають висхідні очікування. Зокрема усереднений прогноз аналітиків стверджує, що ключовий індекс США S&P500 за наступний рік зросте більше ніж на 17%.

Що відбувається в Україні?

В Україні прийняли новий «антикризовий» бюджет, який збільшує державні витрати для боротьби з економічною кризою та захищає найбільш малозабезпечені верстви населення. В новому бюджеті значно збільшили дефіцит, що є також позитивним явищем в важкі для країни часи. Великий дефіцит бюджету, в свою чергу, стимулює більш активно рухатися в сторону виконання вимог МВФ, адже без коштів західних партнерів виконати затверджений бюджет буде неможливо. Наразі, залучення коштів від МВФ залежить від участі так званого «антиколомойського» закону, до першої редакції якого було внесено більше 16-ти тисяч правок. Однак, заяви представників влади в ЗМІ демонструють рішучість парламенту в даному питанні. Відтак, ми очікуємо прийняття закону в другому читані ще в квітні. А це в свою чергу відкриє двері до фінансових залучень з боку західних партерів, та й всього світу. Показовою є сьогоднішня рекомендація одного з найбільших світових банків Citibank, який радить купувати українські облігації – як доларові, так і гривневі. Банк бачить чіткі сигнали щодо продовження співпраці з МВФ.

Ще одним позитивним сигналом для економіки країни є заява прем’єр міністра України про розробку стратегії поступового виходу з карантину, який може розпочатися вже в травні, що допоможе відновити економічну активність в країні.

Що відбувається на ринку ОВДП та як це впливає на результати фондів?

Ринок ОВДП, який є найбільш важливим для фондів ОТП Капітал, продовжує свої позитивні тенденції. Попит зростає, мінливість поступово зменшується, дохідності теж рухаються в сторону нижчих значень. Зокрема сьогодні, в більшості фондів відбулася переоцінка ОВДП зі значним збільшенням їх вартості через зниження дохідностей з 19,5% до 17,5%. Збільшення вартості ОВДП підвищує вартість активів фондів, що збільшує прибутковість самих фондів. Зокрема,  фонд «ОТП Класичний» зріс за день на 0,9%, «ОТП Діти» на 2,2%, «ОТП Подвійний результат» на 2%. Схожу динаміку має й фонд «ОТП Пенсія» +1%.

Слідкуємо за наступними подіями. Тримаємо руку на пульсі.

Інші новини

10.04.2020
Шановні учасники фонду ОТП Пенсія! Розуміємо ваше занепокоєння результатами, які показав фонд у березні. Тому хочемо прокоментувати ситуацію та пояснити,...
Читати більше
07.04.2020
Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події Шановні інвестори та вкладники інвестиційних та пенсійних фондів, що знаходяться в управлінні ОТП...
Читати більше
02.04.2020
Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події Шановні учасники фонду ОТП Пенсія, ми розуміємо Вашу стурбованість результатами, які демонструє фонд...
Читати більше