Фінансовий ринок України: тенденції лютого 2021

Читати хв
Фінансовий ринок України: тенденції лютого 2021

Тенденції лютого 2021 року за напрямками були наступні:

Ринок ОВДП (грн.): В лютому на первинних аукціонах Мінфін активно застосовував обмеження пропозиції по короткострокових ОВДП, дохідності по яких були в межах 8.5% – 10.8%. Середньострокові ОВДП розміщувались на наступних рівнях: 2-х річні – 11.8%, 3 річні – 12.05%. Попит на локальні державні інструменти з боку закордонних інвесторів залишився стабільним, що дозволило Мінфіну залучати, в середньому, близько 9.5 млрд. грн. на кожному аукціоні. Активність на вторинному ринку залишалась помірною, без змін по рівнях дохідностей, але з невеликою перевагою до коротких ОВДП. Загальний об’єм залучених Мінфіном коштів в лютому сягнув 38.4 млрд. грн.

Ринок ОВДП (дол.): ОВДП номіновані в доларі розміщувались на аукціонах з дохідністю 3.8%. Попит на валютні інструменти був помірний в першій половині лютого, а наприкінці місяця пропозиція до продажу домінувала. Саме зміцнення гривні було головним чинником в прийнятті рішенні серед тримачів ОВДП.

Ринок ОЗДП (дол.): Українські єврооблігації протягом лютого втратили свою привабливість серед інвесторів через безрезультатну місію МВФ в Україні. Як наслідок, ОЗДП з погашенням в 2023-2028 роках збільшили свої дохідності до рівнів 5.1%-6.8%. Очікуємо подальшого знецінення ОЗДП в наступні місяці та дій уряду задля залучення МВФ до продовження перемовин.

Депозити: В лютому ставки по короткостроковим депозитам продовжили зниження: короткострокові в гривні та в доларі (UIRD 3м) знизились на 0.4% до 7.37% та на 0.1% до 0.4%, а річні в гривні та в доларі (UIRD 12м) залишились без змін на рівнях, на рівнях 8.4% та 1.1% відповідно.

Валютний ринок: Зміцнення гривні по відношенню до долара в лютому становило 1.3%: гривна зросла з 28.19 до 27.95 грн./дол. Головні причини це потужний експорт від металовиробників та аграріїв, а також прихід західних інвесторів на ринок ОВДП.

Ринок акцій: Висхідні тренди на світових біржах підштовхнули і український індекс акцій, UX, який продовжив зростання, піднявшись на 6.7% в звітному місяці. Найбільше зростання серед індексних представників продемонстрували акції ПАТ “Центренерго”, + 1.6%, АТ “Райффайзен Банк Аваль”, +9.4%, та ПАТ “Укрнафта” +12.8%.

Дії НБУ: Комітет з монетарної політики НБУ не планувався в лютому. Очікування ринку були спрямовані на рівень прискорення інфляції та на заяви МВФ щодо продовження співпраці з Україною.

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

Фінансовий ринок України: тенденції березень 2021
Тенденції березня 2021 року за напрямками були наступні: Ринок ОВДП (грн.): На первинних аукціонах в березні Мінфін продовжив розміщення ОВДП...
Читати більше
Скільки пенсій українцям треба для щастя та як користуватися НПФами
З кожним роком тема пенсій – предмет усе більш гострих дискусій. «Як прожити на мінімальну?» – бідкається бабуся-сусідка. «Недержавні фонди?...
Читати більше
Фінансовий ринок України: тенденції січня 2021
Тенденції січня 2021 року за напрямками були наступні: Ринок ОВДП (грн.): З початку нового року на первинних аукціонах Мінфін продовжив...
Читати більше