Історична дохідність
Дохідність фонду
За даними на
Портфель фонду
За даними на 30.04.2022
Витрати фонду
Ризик-профіль фонду
Зазначений рівень ризику не обов’язково залишається незмінним і може змінюватися з часом.
Також звертаємо увагу інвесторів на той факт, що найнижчий рівень також не є безризиковою інвестицією.
Обслуговуючі компанії
Документи та звітність
Поширенi питання
Як працює НПФ?
Приватні особи та/або компанії здійснюють добровільні внески на пенсійний рахунок учасника. Активи накопичуються та зростають за рахунок інвестиційного прибутку. По досягненню пенсійного віку учасникові здійснюються пенсійні виплати. Впродовж періоду пенсійних виплат залишок коштів продовжує приносити прибуток.
Від чого залежить розмір майбутніх пенсійних виплат?
Розмір виплат (пенсії) залежить виключно від суми накопичень, що обліковуються на пенсійному рахунку учасника на момент призначення виплати та строку виплат. Для того, щоб заощадження працювали ефективніше, бажано починати здійснювати пенсійні внески якомога раніше – більший період часу для внесків та зростання пенсійних коштів за рахунок складного відсотка дозволять отримати більший інвестиційний прибуток. Навіть невеликі внески, але протягом тривалого часу, надають змогу накопичити хороший капітал.
Розрахувати свою майбутню пенсію можна за допомогою «Калькулятора недержавної пенсії».
В якій правовій формі створюються НПФ?
Недержавний пенсійний фонд – це юридична особа, що має статус неприбуткової організації, функціонує і здійснює діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків вкладників на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами та здійсненням пенсійних виплат.
Хто управляє та обслуговує НПФ?
Органом управління фонду є Рада фонду, яка здійснює контроль за поточною діяльністю фонду. Голова та члени Ради фонду проходять обов’язкове спеціальне навчання та отримують сертифікати спеціалістів з питань недержавного пенсійного забезпечення та мають періодично підтверджувати кваліфікацію. Рада фонду укладає договори:
На адміністрування (облік вкладників і учасників, ведення персональних рахунків, формування звітності та нарахування виплат) – з адміністратором НПФ;
На управління активами (інвестування коштів з метою їх примноження) – з компанією з управління активами;
На зберігання активів (відкриття та обслуговування рахунків, зберігання активів фонду) – з банком-зберігачем.
Дізнатися більше про обслуговуючі компанії «ОТП Пенсія».
Хто контролює діяльність фонду та компаній, що його обслуговує?
Існує суворий державний контроль НПФ з боку регулюючих органів. Фонд, а також кожна з обслуговуючих компаній підпорядковується своєму контролюючому органу.
Контроль за діяльністю фонду здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, контроль компанії з управління активами здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, контроль за діяльністю банка-зберігача здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національний банк України.
Крім того, недержавний пенсійний фонд та обслуговуючі компанії повинні щороку проходити незалежну аудиторську перевірку.
Чи постраждають накопичення у разі нестабільного становища обслуговуючої компанії?
Кошти пенсійного фонду обліковуються окремо від коштів обслуговуючих компаній. Тому, у разі виникнення проблем у адміністратора фонду, компанії з управління активами чи банка-зберігача, їх неплатоспроможності чи банкрутства, кошти учасників фонду будуть збережені та передані на обслуговування іншій компанії.
Чи можливе банкрутство НПФ та втрата накопичень?
Захист накопичень забезпечується законодавством і суворим контролем діяльності фонду з боку держави. НПФ є некомерційною організацією і не може бути оголошений банкрутом із подальшим припиненням відповідальності перед своїми учасниками. Закон передбачає особливу процедуру переведення коштів з одного НПФ в інший та унеможливлює втрату пенсійних коштів учасником.
Хто може бути учасником НПФ?
Учасником НПФ може бути будь-хто: громадянин України, іноземець чи особа без громадянства.
Хто може здійснювати внески на користь учасників?
Вкладником можуть бути як фізичні особи (для себе, подружжя, дітей чи батьків), так і юридичні особи (роботодавець або професійне об’єднання, членом якого є учасник фонду).
Чи є вікові обмеження для участі у НПФ?
Мінімальний та максимальний вік учасника не обмежений законодавством. Наприклад, вік наймолодшого учасника «ОТП Пенсія» – 1 рік, а найстаршого – 91 рік.
Коментар
Юрій Олексієнко
Керівник департаменту з питань інвестиційної діяльності
В квітні фінансовий ринок країни продовжив працювати в умовах військового стану. На ринку цінних паперів в обігу знаходяться тільки військові облігації. В звітному місяці погасилася перша військова серія ОВДП. Загалом попит на військові облігації в квітні знизився і суми залучень урядом коштів зменшилися. Натомість НБУ продовжив викупати військові ОВДП, фінансуючи таким чином бюджет країни. Наразі в портфелі НБУ знаходиться 70 млрд. грн військових ОВДП. Такі дії негативно впливають на інфляцію, однак є доцільними в критичних умовах військового часу.
В свою чергу березневі дані інфляції показали активізацію інфляційного тиксу в країні – на 4.5% зросли ціни в березні, а в річному відображенні ріст складає 13.7%. Значна інфляція зумовлена через розриви логістичних ланцюгів, фізичне зниження активів підприємств та об’єктів інфраструктури, дисбаланс в структурі попиту, тощо. Інфляція буде збільшуватися і далі та може сягнути області 20% і більше.
Валютний ринок функціонує тільки для забезпечення критичного імпорту за офіційним курсом 29.25 грн./дол. Його готівковий аналог наразі демонструє незначне послаблення гривні в квітні з 32 до 33.3 гривні за долар.
Українські єврооблігації теж демонстрували зниження в квітні. Зокрема ОЗДП з погашенням в вересні 2023 року знизилася з 50% до 40% від номіналу. Попри заяви міністра фінансів щодо важливості України обслуговувати свої зовнішні зобов’язання, закордонні інвестори закладають значну імовірність потенційних не своєчасних виплат по українським єврооблігаціям.
В квітні “Магістраль” були розміщенні наступні депозити: 3.3 млн. грн. в АТ “Таскомбанк”, 0.6 млн. грн. в “Укргазбанк”, 0.8 млн. в “Кредитвест Банк”.
НПФ “Магістраль” за результатами квітня зріс на 0.7%, або 8.2% річних. З початку року фонд приніс вкладникам 2.4%, що в річному відображенні складає 7.3%.
від 30.04.2022