Магістраль

Пенсійний фонд для залізничників і транспортних будівельників

Замовити консультацію

Дохідність фонду

За даними на 30.04.2020

За період
У річних
1 місяць
3.9%
58.5%
3 місяці
-1.3%
-5.3%
6 місяців
6.9%
14.3%
1 рік
16.3%
16.3%
З початку року
1.5%
4.7%
З початку діяльності
186.7%
14.3%

Портфель фонду

За даними на 30.04.2020

Державні облігації
46.4%
Корпоративні облігації
4.5%
Депозити і грошові кошти
41.2%
Акції
5.6%
Інші активи
2.2%

Коментар 08.04.2020

Юрій Олексієнко
Керівник департаменту з питань інвестиційної діяльності

В квітні фінансовий ринок України, оговтавшись від березневих потрясінь, розпочав активну фазу  відновлення. По-перше, сприятливий зовнішній фактор, у вигляді потужної економічної підтримки своїх економік усіх ключових держав, зумовив наявність дешевого фінансового ресурсу в світі, що збільшив попит на українські активи з боку іноземних інвесторів, які є тримачем великою частки ОВДП.  По-друге, внутрішній фактор –  угода з МВФ, яка дозволить стабілізувати фінансове здоров’я країни. НБУ, керуючись низькою інфляцією та необхідністю підтримки економіки, знижує облікову ставку з 10% до 8%, що значно здешевлює вартість грошей в країні. Більш того,  НБУ запроваджує низку інструментів, які дозволять банкам залучати кошти в НБУ, на триваліші періоди під низьку ставку, що активізує кредитування бізнесу та інфраструктурних проектів з боку банківської системи України. Уряд ініціює затвердження нового антикризового бюджету, який направлений на подолання пандемії корона вірусу та підтримку економіки країни. Сукупність низки позитивних факторів відобразилася і на фінансовому ринку, зокрема в квітні гривня зростає на майже 4% по відношенню до долару, з 28 до 27 UAH/USD,  і на 5.5% по відношенню до євро, з 31 до 29.2 UAH/EUR.

На ринку ОВДП спостерігається шалене падіння ставок. Зокрема в фондах під управлінням ОТП Капітал дохідність ОВДП 31.03.2020 знаходилася в області 20%, а вже 30 квітня відсотковий рівень був в області 15.5%. На вторинному ринку, дохідності були ще нижчими: фактично в кінці квітня угоди проходили з дохідністю 13.5%-14%. Зниження ставок на 4-6 відсоткових пунктів значно збільшує вартість державних облігацій, що автоматично збільшує і дохідність фондів.

У звітному періоді з портфелю фонду “Магістраль” були продані облігації Міністерства фінансів України на загальну суму 1.7 млн. грн. Взамін було придбано облігації Міністерства фінансів України на загальну суму 1,7 млн. грн. В більшій мірі, операції з ОВДП направлені на перекладання з короткострокових в середньострокові облігації по високим ставкам, що дозволить зафіксувати високу дохідність на більш тривалий період. 

НПФ “Магістраль” за результатами квітня продемонстрував дохідність у розмірі 3.0%, або 42.4% в річному відображенні.

від 07.05.2020

БільшеПриховати

Поширенi питання

Як працює НПФ?

Приватні особи та/або компанії здійснюють добровільні внески на пенсійний рахунок учасника. Активи накопичуються та зростають за рахунок інвестиційного прибутку. По досягненню пенсійного віку учасникові здійснюються пенсійні виплати. Впродовж періоду пенсійних виплат залишок коштів продовжує приносити прибуток.

Від чого залежить розмір майбутніх пенсійних виплат?

Розмір виплат (пенсії) залежить виключно від суми накопичень, що обліковуються на пенсійному рахунку учасника на момент призначення виплати та строку виплат. Для того, щоб заощадження працювали ефективніше, бажано починати здійснювати пенсійні внески якомога раніше – більший період часу для внесків та зростання пенсійних коштів за рахунок складного відсотка дозволять отримати більший інвестиційний прибуток. Навіть невеликі внески, але протягом тривалого часу, надають змогу накопичити хороший капітал.

Розрахувати свою майбутню пенсію можна за допомогою «Калькулятора недержавної пенсії».

В якій правовій формі створюються НПФ?

Недержавний пенсійний фонд – це юридична особа, що має статус неприбуткової організації, функціонує і здійснює діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків вкладників на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами та здійсненням пенсійних виплат.

Хто управляє та обслуговує НПФ?

Органом управління фонду є Рада фонду, яка здійснює контроль за поточною діяльністю фонду. Голова та члени Ради фонду проходять обов’язкове спеціальне навчання та отримують сертифікати спеціалістів з питань недержавного пенсійного забезпечення та мають періодично підтверджувати кваліфікацію. Рада фонду укладає договори:

На адміністрування (облік вкладників і учасників, ведення персональних рахунків, формування звітності та нарахування виплат) – з адміністратором НПФ;

На управління активами (інвестування коштів з метою їх примноження) – з компанією з управління активами;

На зберігання активів (відкриття та обслуговування рахунків, зберігання активів фонду) – з банком-зберігачем.

Дізнатися більше про обслуговуючі компанії «ОТП Пенсія».

Хто контролює діяльність фонду та компаній, що його обслуговує?

Існує суворий державний контроль НПФ з боку регулюючих органів. Фонд, а також кожна з обслуговуючих компаній підпорядковується своєму контролюючому органу.

Контроль за діяльністю фонду здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, контроль компанії з управління активами здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, контроль за діяльністю банка-зберігача здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національний банк України.

Крім того, недержавний пенсійний фонд та обслуговуючі компанії повинні щороку проходити незалежну аудиторську перевірку.

Чи постраждають накопичення у разі нестабільного становища обслуговуючої компанії?

Кошти пенсійного фонду обліковуються окремо від коштів обслуговуючих компаній. Тому, у разі виникнення проблем у адміністратора фонду, компанії з управління активами чи банка-зберігача, їх неплатоспроможності чи банкрутства, кошти учасників фонду будуть збережені та передані на обслуговування іншій компанії.

Чи можливе банкрутство НПФ та втрата накопичень?

Захист накопичень забезпечується законодавством і суворим контролем діяльності фонду з боку держави. НПФ є некомерційною організацією і не може бути оголошений банкрутом із подальшим припиненням відповідальності перед своїми учасниками. Закон передбачає особливу процедуру переведення коштів з одного НПФ в інший та унеможливлює втрату пенсійних коштів учасником.

Хто може бути учасником НПФ?

Учасником НПФ може бути будь-хто: громадянин України, іноземець чи особа без громадянства.

Документи та звітність

Професійний недержавний пенсійний фонд «Магістраль» зареєстрований як:  юридична особа – Солом`янською районною у місті Києві державною адміністрацією 27 грудня 2006 р.; непідприємницьке товариство (неприбуткова організація) – в Солом`янській державній податковій інспекції м. Києва 22 січня 2007 р.; фінансова установа – в Держфінпослуг 19 квітня 2007 р.

Засновник Фонду: Професійна спілка залізничників і транспортних будівельників України

Адміністрування Фонду здійснює:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Адміністратор Пенсійного Фонду “Центр персоніфікованого обліку”
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 33193408
Державна реєстрація: №1 071 105 0016 000611 від 13.07.2011
Ліцензія Нацкомфінпослуг: АБ №115988 видана 14.08.2008
Строк дії : безстрокова

Управління активами Фонду здійснює:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Компанія з управління активами “ОТП Капітал”

Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ:  35290039
Державна реєстрація: №10701050076036864 від 18.10.2012
Ліцензія НКЦПФР: АД №075876 видана 28.09.2012
Строк дії : з 29.09.2012 – необмежений

Зберігач активів Фонду:
Публічне акціонерне товариство “УкрСиббанк”

Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 09807750
Державна реєстрація: №14801050060005624 від 23.08.2012
Ліцензія НКЦПФР: АЕ№286558 видана 08.10.2013
Строк дії : з 12.10.2013р. необмежений

Зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом

По телефону з нашим співробітником
За допомогою форми зворотнього зв'язку