ПНПФ “Магістраль”

Пенсійний фонд для залізничників і транспортних будівельників

Замовити консультацію

Історична дохідність

Вибрати

Дохідність фонду

За даними на

Портфель фонду

За даними на 31.12.2020

Державні облігації
49.1%
Корпоративні облігації
5.1%
Депозити і грошові кошти
33.9%
Муніципальні облігації
4.6%
Акції
6.6%
Інші активи
0.7%

Витрати фонду

У річних
Компанія з управління активами “ОТП Капітал”
1.8%
Адміністратор пенсійного фонду “АЦПО”
0.833%
Банк зберігач фонду ПАТ ”УкрСіббанк”
0.365%
Інші витрати
Витрати пов’язані з оплатою послуг аудиторських планових перевірок, послуг торговців цінними паперами, ведення обліку та перереєстрацію прав власності, а також послуг з обслуговування активів пенсійного фонду, включаючи нотаріальні послуги.
0.9%

Ризик-профіль фонду

Рівень ризику:
Рівень 3
1
2
3
4
5
6
7

Зазначений рівень ризику не обов’язково залишається незмінним і може змінюватися з часом.
Також звертаємо увагу інвесторів на той факт, що найнижчий рівень також не є безризиковою інвестицією.

Коментар

Юрій Олексієнко
Керівник департаменту з питань інвестиційної діяльності

Тенденція, яка була розпочата в листопаді набрали особливих обертів в грудні, а саме зростання процентних ставок та обсягів продажів ОВДП Міністерством фінансів на первинних аукціонах. В уряді, під кінець року, сформувався значний дефіцит коштів (близько 100 млрд.), який потрібно було компенсувати запозиченнями на ринку. Ринок – банківська система і закордонні інвестори – наполягали на підвищених ставках. Мінфін, опинившись в безвихідній ситуації, влаштував різдвяний розпродаж, запропонувавши усі можливі ОВДП з різними термінами погашенням і валютами випуску. Здавалося, що держава готова йти на будь які поступки заради досягнення цілей по запозиченню грошей. Ринок і уряд зійшлися на наступних рівнях по дохідностях ОВДП: 3 місяці – 10%-10.25%, піврічні – 10.75%, річні – 11.65%, 1.5-річні – 11.75%, 2-х річні – 12%, 3-х річні – 12.15%, 4-5-ти річні 12.25%, долар – 3.8%, євро – 2.5%. Такий рівень відсоткових ставок дозволив уряду зібрати необхідні кошти – за грудень були залучені рекордні 115 млрд. гривень.

На відміну від уряду, банківській системі кошти були не особливо потрібні, так як українські банки насолоджувалися ліквідністю і взагалі не йшли на збільшення процентних ставок по депозитам.

Валютний ринок в грудні знаходився під впливом попиту на ОВДП з боку закордонних інвесторів, які створювали додаткову пропозицію валюти на міжбанківському ринку. Відтак, до середини грудня UAH/USD опустився з 28.46 до 27.73 (-2.6%). Однак по мірі зменшення активності на первинному ринку ОВДП гривня достатньо швидко повернулася в область вище 28 і завершила 2020 рік на позначці 28.27 UAH/USD. Загалом економічно складний 2020 рік завершився для гривні негативною динамікою по відношення до долару у 19.37%.

В частині інвестицій в акції варто відзначити продовження зростання вартості акцій ПАТ “Укрнафти” +18.2% в грудні. Акції АТ “Райффайзен Банк Аваль” теж продовжували рух догори на фоні зростання прибутків та перспективних високих дивідендів – +3.7% в листопаді.

У звітному періоді з портфеля фонду “Магістраль” були продані облігації Міністерства фінансів України на загальну суму 0.2 млн. грн. Взамін були придбанні облігації Міністерства фінансів України на загальну суму 0.9 млн. грн. В грудні також була збільшена позиція в корпоративних облігаціях ДП “Укрпошта” на 0.2 млн. грн. Вільні кошти було розміщено на депозити: 4.1 млн. грн. в ПАТ “Ощадбанк”, 2.7 млн. грн. в ПАТ “Таскомбанк”, 4.4 млн. грн. в ПАТ “Альфа Банк”.

НПФ “Магістраль” за результатами грудня продемонстрував дохідність 1.4%, або 17.8% в річному відображенні.

Загалом, за результатами неймовірно складного 2020 року фонду “Магістраль” вдалося забезпечити своїм вкладникам 15.3% інвестиційного прибутку за рахунок якісної селекції та активних дій з портфелем ОВДП, інвестицій в акції, корпоративних та муніципальних облігації, валютних вкладень та активної роботою з українськими банками щодо збільшених ставко розміщення депозитів.

 від 31.12.2020

Рада фонду

Рада фонду – це професіонали найвищого рівня, об’єднані спільними цінностями та орієновані на успіх. Свою роботу ми оцінюємо за трьома критеріями: ефективність, професіоналізм та інноваційність.

Вищим органом управління компанії OTP Capital є Наглядова Рада, до складу якої входять представники OTP Group з різних країн.

Обслуговуючі компанії

Адміністрування Фонду здійснює:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Адміністратор Пенсійного Фонду «Центр персоніфікованого обліку»
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ:
33193408
Державна реєстрація:
№1071­1050­0160­00611 від 13.07.2011
Ліцензія Нацкомфінпослуг:
АБ №115988 видана 14.08.2008
Строк дії:
безстрокова
Управління активами Фонду здійснює:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «ОТП Капітал»
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ:
35290039
Державна реєстрація:
№1070­1050­0760­36864 від 18.10.2012
Ліцензія НКЦПФР:
АД №075876 видана 28.09.2012
Строк дії:
з 29.09.2012 – необмежений
Зберігач активів Фонду:
Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк»
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ:
09807750
Державна реєстрація:
№1480­1050­0600­05624 від 23.08.2012
Ліцензія НКЦПФР:
АЕ №286558 видана 08.10.2013
Строк дії:
з 12.10.2013 – необмежений

Документи та звітність

Поширенi питання

Як працює НПФ?

Приватні особи та/або компанії здійснюють добровільні внески на пенсійний рахунок учасника. Активи накопичуються та зростають за рахунок інвестиційного прибутку. По досягненню пенсійного віку учасникові здійснюються пенсійні виплати. Впродовж періоду пенсійних виплат залишок коштів продовжує приносити прибуток.

Від чого залежить розмір майбутніх пенсійних виплат?

Розмір виплат (пенсії) залежить виключно від суми накопичень, що обліковуються на пенсійному рахунку учасника на момент призначення виплати та строку виплат. Для того, щоб заощадження працювали ефективніше, бажано починати здійснювати пенсійні внески якомога раніше – більший період часу для внесків та зростання пенсійних коштів за рахунок складного відсотка дозволять отримати більший інвестиційний прибуток. Навіть невеликі внески, але протягом тривалого часу, надають змогу накопичити хороший капітал.

Розрахувати свою майбутню пенсію можна за допомогою «Калькулятора недержавної пенсії».

В якій правовій формі створюються НПФ?

Недержавний пенсійний фонд – це юридична особа, що має статус неприбуткової організації, функціонує і здійснює діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків вкладників на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами та здійсненням пенсійних виплат.

Хто управляє та обслуговує НПФ?

Органом управління фонду є Рада фонду, яка здійснює контроль за поточною діяльністю фонду. Голова та члени Ради фонду проходять обов’язкове спеціальне навчання та отримують сертифікати спеціалістів з питань недержавного пенсійного забезпечення та мають періодично підтверджувати кваліфікацію. Рада фонду укладає договори:

На адміністрування (облік вкладників і учасників, ведення персональних рахунків, формування звітності та нарахування виплат) – з адміністратором НПФ;

На управління активами (інвестування коштів з метою їх примноження) – з компанією з управління активами;

На зберігання активів (відкриття та обслуговування рахунків, зберігання активів фонду) – з банком-зберігачем.

Дізнатися більше про обслуговуючі компанії «ОТП Пенсія».

Хто контролює діяльність фонду та компаній, що його обслуговує?

Існує суворий державний контроль НПФ з боку регулюючих органів. Фонд, а також кожна з обслуговуючих компаній підпорядковується своєму контролюючому органу.

Контроль за діяльністю фонду здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, контроль компанії з управління активами здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, контроль за діяльністю банка-зберігача здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національний банк України.

Крім того, недержавний пенсійний фонд та обслуговуючі компанії повинні щороку проходити незалежну аудиторську перевірку.

Чи постраждають накопичення у разі нестабільного становища обслуговуючої компанії?

Кошти пенсійного фонду обліковуються окремо від коштів обслуговуючих компаній. Тому, у разі виникнення проблем у адміністратора фонду, компанії з управління активами чи банка-зберігача, їх неплатоспроможності чи банкрутства, кошти учасників фонду будуть збережені та передані на обслуговування іншій компанії.

Чи можливе банкрутство НПФ та втрата накопичень?

Захист накопичень забезпечується законодавством і суворим контролем діяльності фонду з боку держави. НПФ є некомерційною організацією і не може бути оголошений банкрутом із подальшим припиненням відповідальності перед своїми учасниками. Закон передбачає особливу процедуру переведення коштів з одного НПФ в інший та унеможливлює втрату пенсійних коштів учасником.

Хто може бути учасником НПФ?

Учасником НПФ може бути будь-хто: громадянин України, іноземець чи особа без громадянства.

Зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом

По телефону з нашим співробітником
За допомогою форми зворотнього зв'язку