ВНПФ “ОТП Пенсія”

Найбільший відкритий недержавний пенсійний фонд України

Замовити консультацію

Відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія» – фонд європейського походження, його одноосібним засновником є компанія OTP Capital.

Історія фонду ОТП Пенсія розпочалася в 2008 році. Фонд був створений з метою накопичення пенсійних коштів на користь фізичних осіб, незалежно від місця та характеру їх роботи, для подальшого управління ними, інвестування з отриманням доходу на користь учасників та здійснення пенсійних виплат.

За період своєї діяльності фонд пройшов шлях від початківця до провідного учасника ринку недержавного пенсійного забезпечення. Наразі фонд ОТП Пенсія є одним з найбільших в Україні відкритих пенсійних фондів за обсягом активів, кількістю учасників та є одним з найдинамічніше зростаючих фондів.

Результати діяльності фонду ОТП Пенсія є наглядним підтвердженням виваженої інвестиційної стратегії. Активи фонду розміщуються у різноманітні інструменти в залежності від ситуації на фінансовому ринку з метою диверсифікації, зниження ризиків та отримання максимально можливої дохідності при помірних ризиках. У періоди можливої девальвації частина коштів може бути інвестована у валютні інструменти для захисту коштів та отримання додаткового прибутку.

БільшеПриховати

Історична дохідність

Вибрати

Дохідність фонду

За даними на

Портфель фонду

За даними на 31.12.2020

Депозити і грошові кошти
34.7%
Державні облігації
49.6%
Корпоративні облігації
5.2%
Муніципальні облігації
4.6%
Акції
5.4%
Інші активи
0.6%

Витрати
фонду

У річних
Компанія з управління активами “ОТП Капітал”
2,5%
Адміністратор пенсійного фонду “АЦПО”
0,6%
Банк зберігач фонду ПАТ ”УкрСиббанк”
0,33%
Інші витрати
Витрати пов’язані з оплатою послуг аудиторських планових перевірок, послуг торговців цінними паперами, ведення обліку та перереєстрацію прав власності, а також послуг з обслуговування активів пенсійного фонду, включаючи нотаріальні послуги.
0,65%

Ризик-профіль
фонду

Рівень ризику:
Помірний
1
2
3
4
5
6
7

Зазначений рівень ризику не обов’язково залишається незмінним і може змінюватися з часом.
Також звертаємо увагу інвесторів на той факт, що найнижчий рівень також не є безризиковою інвестицією.

Реквізити для
поповнення

Отримувач:
ВПФ “ОТП Пенсія”
Код ЄДРПОУ:
36274196
Рахунок IBAN:
UA963­5100­5000­0026­5072­7387­0600
Призначення платежу:
Пенсійні внески на пенсійний рахунок (№ індивідуального пенсійного рахунку) за пенсійним контрактом (серія та номер індивідуального пенсійного контракту), ПІБ.

Відслідковувати стан вашого пенсійного рахунку ви можете в особистому кабінеті. Скачайте додаток в Play Store

Коментар

Юрій Олексієнко
Керівник департаменту з питань інвестиційної діяльності

Тенденція, яка була розпочата в листопаді набрали особливих обертів в грудні, а саме зростання процентних ставок та обсягів продажів ОВДП Міністерством фінансів на первинних аукціонах. В уряді, під кінець року, сформувався значний дефіцит коштів (близько 100 млрд.), який потрібно було компенсувати запозиченнями на ринку. Ринок – банківська система і закордонні інвестори – наполягали на підвищених ставках. Мінфін, опинившись в безвихідній ситуації, влаштував різдвяний розпродаж, запропонувавши усі можливі ОВДП з різними термінами погашенням і валютами випуску. Здавалося, що держава готова йти на будь які поступки заради досягнення цілей по запозиченню грошей. Ринок і уряд зійшлися на наступних рівнях по дохідностях ОВДП: 3 місяці – 10%-10.25%, піврічні – 10.75%, річні – 11.65%, 1.5-річні – 11.75%, 2-х річні – 12%, 3-х річні – 12.15%, 4-5-ти річні 12.25%, долар – 3.8%, євро – 2.5%. Такий рівень відсоткових ставок дозволив уряду зібрати необхідні кошти – за грудень були залучені рекордні 115 млрд. гривень.

На відміну від уряду, банківській системі кошти були не особливо потрібні, так як українські банки насолоджувалися ліквідністю і взагалі не йшли на збільшення процентних ставок по депозитам.

Валютний ринок в грудні знаходився під впливом попиту на ОВДП з боку закордонних інвесторів, які створювали додаткову пропозицію валюти на міжбанківському ринку. Відтак, до середини грудня UAH/USD опустився з 28.46 до 27.73 (-2.6%). Однак по мірі зменшення активності на первинному ринку ОВДП гривня достатньо швидко повернулася в область вище 28 і завершила 2020 рік на позначці 28.27 UAH/USD. Загалом економічно складний 2020 рік завершився для гривні негативною динамікою по відношення до долару у 19.37%.

В частині інвестицій в акції варто відзначити продовження зростання вартості акцій ПАТ “Укрнафти” +18.2% в грудні. Акції АТ “Райффайзен Банк Аваль” теж продовжували рух догори на фоні зростання прибутків та перспективних високих дивідендів – +3.7% в листопаді.

У звітному періоді з портфеля фонду “ОТП Пенсія” були продані облігації Міністерства фінансів України на загальну суму 3.4 млн. грн. Взамін були придбанні облігації Міністерства фінансів України на загальну суму 6.9 млн. грн. В грудні також була збільшена позиція в корпоративних облігаціях “Укрпошта” на 1.6 млн. грн. Вільні кошти було розміщено на депозити: 22.5 млн. грн. в ПАТ “Ощадбанк”, 10.0 млн. грн. в ПАТ “Таскомбанк”, 12.7 млн. грн. в ПАТ “Укргазбанк”.

НПФ “ОТП Пенсія” за результатами грудня продемонстрував дохідність 1.2%, або 15.0% в річному відображенні.

Загалом, за результатами неймовірно складного 2020 року фонду “ОТП Пенсія” вдалося забезпечити своїм вкладникам 15.4% інвестиційного прибутку за рахунок якісної селекції та активних дій з портфелем ОВДП, інвестицій в акції, корпоративних та муніципальних облігації, валютних вкладень та активної роботою з українськими банками щодо збільшених ставко розміщення депозитів.

від 31.12.2020

Калькулятор недержавної пенсії

Пенсійний калькулятор дозволяє провести орієнтовний розрахунок пенсії на визначений строк та суму пенсійних накопичень. Усі розрахунки є лише прогнозними та не гарантують отримання учасником доходу у майбутньому. Держава не несе відповідальність за дохідність інвестиційної політики Фонду. Будь-які дані, що будуть розраховані мають ілюстративний характер та не можуть гарантувати отримання доходу учасником.
Розрахувати пенсію за внесками
Спланувати внески для бажаної пенсії

Умови накопичення

років
12650
1 ₴3 000 000 ₴
%
1%16%30%

Умови виплат

років
150
%
1%16%30%

Розрахунок

Внесена сума
Накопичена сума
Розмір першої виплати
Розмір останньої виплати
Середній розмір щомісячної пенсії
*****
В процесі виплат накопичена сума продовжує приносити дохід, тому сума виплат перевищує суму накопичень
Виплачена сума:

Бажана пенсія

1 ₴3 000 000 ₴
років
12650
років
150
%
1%16%30%

Внески

Необхідний щомісячний внесок
Накопичена сума на початок виплат

Рада фонду

Рада фонду – це професіонали найвищого рівня, об’єднані спільними цінностями та орієновані на успіх. Свою роботу ми оцінюємо за трьома критеріями: ефективність, професіоналізм та інноваційність.

Вищим органом управління компанії OTP Capital є Наглядова Рада, до складу якої входять представники OTP Group з різних країн.

Обслуговуючі компанії

Адміністрування Фонду здійснює:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Адміністратор Пенсійного Фонду «Центр персоніфікованого обліку»
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ:
33193408
Державна реєстрація:
№1071­1050­0160­00611 від 13.07.2011
Ліцензія Нацкомфінпослуг:
АБ №115988 видана 14.08.2008
Строк дії:
безстрокова
Управління активами Фонду здійснює:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «ОТП Капітал»
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ:
35290039
Державна реєстрація:
№1070­1050­0760­36864 від 18.10.2012
Ліцензія НКЦПФР:
АД №075876 видана 28.09.2012
Строк дії:
з 29.09.2012 – необмежений
Зберігач активів Фонду:
Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк»
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ:
09807750
Державна реєстрація:
№1480­1050­0600­05624 від 23.08.2012
Ліцензія НКЦПФР:
АЕ №286558 видана 08.10.2013
Строк дії:
з 12.10.2013 – необмежений

Документи та звітність

Дві пенсії краще ніж одна

Поширенi питання

Як працює НПФ?

Приватні особи та/або компанії здійснюють добровільні внески на пенсійний рахунок учасника. Активи накопичуються та зростають за рахунок інвестиційного прибутку. По досягненню пенсійного віку учасникові здійснюються пенсійні виплати. Впродовж періоду пенсійних виплат залишок коштів продовжує приносити прибуток.

Від чого залежить розмір майбутніх пенсійних виплат?

Розмір виплат (пенсії) залежить виключно від суми накопичень, що обліковуються на пенсійному рахунку учасника на момент призначення виплати та строку виплат. Для того, щоб заощадження працювали ефективніше, бажано починати здійснювати пенсійні внески якомога раніше – більший період часу для внесків та зростання пенсійних коштів за рахунок складного відсотка дозволять отримати більший інвестиційний прибуток. Навіть невеликі внески, але протягом тривалого часу, надають змогу накопичити хороший капітал.

Розрахувати свою майбутню пенсію можна за допомогою «Калькулятора недержавної пенсії».

В якій правовій формі створюються НПФ?

Недержавний пенсійний фонд – це юридична особа, що має статус неприбуткової організації, функціонує і здійснює діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків вкладників на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами та здійсненням пенсійних виплат.

Хто управляє та обслуговує НПФ?

Органом управління фонду є Рада фонду, яка здійснює контроль за поточною діяльністю фонду. Голова та члени Ради фонду проходять обов’язкове спеціальне навчання та отримують сертифікати спеціалістів з питань недержавного пенсійного забезпечення та мають періодично підтверджувати кваліфікацію. Рада фонду укладає договори:

На адміністрування (облік вкладників і учасників, ведення персональних рахунків, формування звітності та нарахування виплат) – з адміністратором НПФ;

На управління активами (інвестування коштів з метою їх примноження) – з компанією з управління активами;

На зберігання активів (відкриття та обслуговування рахунків, зберігання активів фонду) – з банком-зберігачем.

Дізнатися більше про обслуговуючі компанії «ОТП Пенсія».

Хто контролює діяльність фонду та компаній, що його обслуговує?

Існує суворий державний контроль НПФ з боку регулюючих органів. Фонд, а також кожна з обслуговуючих компаній підпорядковується своєму контролюючому органу.

Контроль за діяльністю фонду здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, контроль компанії з управління активами здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, контроль за діяльністю банка-зберігача здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національний банк України.

Крім того, недержавний пенсійний фонд та обслуговуючі компанії повинні щороку проходити незалежну аудиторську перевірку.

Чи постраждають накопичення у разі нестабільного становища обслуговуючої компанії?

Кошти пенсійного фонду обліковуються окремо від коштів обслуговуючих компаній. Тому, у разі виникнення проблем у адміністратора фонду, компанії з управління активами чи банка-зберігача, їх неплатоспроможності чи банкрутства, кошти учасників фонду будуть збережені та передані на обслуговування іншій компанії.

Чи можливе банкрутство НПФ та втрата накопичень?

Захист накопичень забезпечується законодавством і суворим контролем діяльності фонду з боку держави. НПФ є некомерційною організацією і не може бути оголошений банкрутом із подальшим припиненням відповідальності перед своїми учасниками. Закон передбачає особливу процедуру переведення коштів з одного НПФ в інший та унеможливлює втрату пенсійних коштів учасником.

Хто може бути учасником НПФ?

Учасником НПФ може бути будь-хто: громадянин України, іноземець чи особа без громадянства.

Зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом

По телефону з нашим співробітником
За допомогою форми зворотнього зв'язку