Фінансовий ринок України: тенденції січня 2021

Читати хв
Фінансовий ринок України: тенденції січня 2021

Тенденції січня 2021 року за напрямками були наступні:

Ринок ОВДП (грн.): З початку нового року на первинних аукціонах Мінфін продовжив розміщення ОВДП по грудневих рівнях дохідностей:  3 місяці ОВДП – 10%-10.25%, піврічні ОВДП по 10.75%, річні – 11.65%, 2-х річні – 12%, 4 річні – 12.15%. Попит на локальні державні інструменти відновився з боку закордонних інвесторів ближче до середини січня, що дозволило Мінфіну залучати від 6 до 9 млрд грн на кожному аукціоні. Активність на вторинному ринку залишалась помірною, без змін по рівнях дохідностей з невеликою перевагою до коротких ОВДП. Загальний об’єм залучених Мінфіном коштів в січні сягнув 37.2 млрд. грн.

Ринок ОВДП (дол.): ОВДП номіновані в доларі розміщувались на аукціонах на рівнях грудня  – 3.8%. Попит на валютні інструменти був помірний в першій половині січня, а наприкінці місяця пропозиція до продажу домінувала. Саме девальвація гривні була головним чинником в прийнятті рішенні серед тримачів ОВДП.

Ринок ОЗДП (дол.): Попит на українські єврооблігації протягом січня був кволим. Як наслідок, дохідності по ОЗДП з погашенням в 2021-2028 роках залишились на грудневих рівнях в діапазоні 4.8%-6.7%. Продовження співпраці з МВФ та впровадження обіцяних реформ від влади будуть головними чинниками впливу на ставки ОЗДП в наступних місяцях.

Депозити: В січні ставки по депозитам продовжили тренд 2020 року та продемонстрували низхідний тренд: короткострокові в гривні (UIRD 3м) знизились на 0.25% до 7.77%, річні в гривні (UIRD 12м) знизились на 0.4% до 8.3%, короткострокові в доларі (UIRD 3м) знизились на 0.1% до 0.5%, річні в доларі  (UIRD 12м) знизились на 0.2% до 1.1%.

Валютний ринок: Зміцнення гривні по відношенню до долара в січні становило 0.3%: гривна зросла з 28.27 до 28.19 грн./дол. Головні причини це потужний експорт від металовиробників та аграріїв, а також прихід інституціональних інвесторів на ринок ОВДП.

Ринок акцій: Ігноруючи низхідні січневі тренди на світових біржах, український індекс акцій, UX, продовжив зростання, піднявшись на 3% в звітному місяці. Найбільше зростання серед індексних представників продемонстрували акції ПАТ “Центренерго”, + 11.2%, та АТ “Райффайзен Банк Аваль”, +5.9%, а акції ПАТ “Укрнафта” «відпочивали», після шаленого зростання в грудні 2020 року.

Дії НБУ: Комітет з монетарної політики НБУ, що відбувся в січні, залишив облікову ставку не зміною, на рівні 6%. Не зважаючи на посилення інфляційного тиску в грудні 2020 року та в січні 2021 року більшість членів Комітету проголосували за збереження рівня ставки, обґрунтовуючи своє рішення тимчасовими чинниками прискорення інфляції, що знаходяться поза межами впливу монетарної політики.

 

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

BACK TO THE ROOTS або як відбувалося становлення компанії OTP Capital
Сьогодні, у день 15-річчя OTP Capital, хотілось би пригадати найбільш значущі моменти, які відіграли чи не основну роль у формуванні...
Читати більше
Фінансовий ринок України: тенденції червня 2022 року
Мінфін не підвищив дохідності по військових ОВДП. Попри облікову ставку в 25%, первинні аукціони дозволили Мінфіну залучили лише 6.1 млрд....
Читати більше
Фінансовий ринок України: тенденції травня 2022 року.
НБУ підвищив облікову ставку до 25%, очікувано та своєчасно. Регулятор, головним завданням якого є приборкання підвищеної інфляції, вирішив одним рухом...
Читати більше