ВСПІФ “ОТП Класичний”

Отримуй доступ до своїх інвестицій у будь-який момент

Замовити консультацію

Фонд розроблений для інвесторів, які хочуть розмістити тимчасово вільні кошти в гнучкий та ліквідний інструмент.

Активи фонду інвестуються у найбільш стабільні та надійні фінансові інструменти, що приносять фіксований дохід – банківські депозити та облігації. Забрати свої кошти можна щодня без впливу на дохідність. Таким чином, фонд за своїми характеристиками та рівнем ризику максимально наближений до поточного депозиту, але з потенційно вищою дохідністю.

Дохідність фонду

За даними на 31.10.2020

За період
У річних
1 місяць
0.8%
10.3%
3 місяці
2.9%
12.1%
6 місяців
8.2%
17.0%
1 рік
14.1%
14.1%
З початку року
10.7%
13.0%
З початку діяльності
345.0%
12.4%

Портфель фонду

За даними на 31.10.2020

Державні облігації (ОВДП)
49.8%
Облігації банків
1.5%
Депозити та грошові кошти
47.6%
Інші активи
1.1%

Коментар

Юрій Олексієнко
Керівник департаменту з питань інвестиційної діяльності

В жовтні було чимало важливих та впливових подій для фінансового ринку. В першу чергу варто відзначити засідання комітету з монетарної політики НБУ, який залишив поточну облікову ставку не зміною, на рівні 6%. Серед факторів, які спонукали регулятора до таких дій можна виділити низьку інфляцію. За 9 місяців ціни піднялися всього на 1.7%. Низка інфляція в умовах зниження економічної активності (-12.7% за перше півріччя) розв’язує руки НБУ щодо економічного стимулювання, який в свою чергу продовжує тримати облікову ставку на низькому рівні, що дозволяє забезпечити низьку вартість грошей та, як наслідок, підтримувати відновлення української економіки. Ще однією важливою подією жовтня стали місцеві вибори, які пройшли достатньо прогнозовано та без особливих ексцесів.

Непередбачуваним ризиком, що може стати важливим фактором розвитку фінансового ринку,  залишається активне зростання числа випадків нових заражень Covid-19, які в жовтні подвоїлися. Зокрема на початку звітного періоду фіксували 3-4 тис. нових випадків, а вже на при кінці денна кількість нових хворих сягала 8 тис. Суттєве зростання нових випадків захворювання на Covid-19 може підштовхнути уряд до запровадження нових обмежень для запобігання пандемії, що в сою чергу матиме негативні економічні наслідки.

Наприкінці жовтня трапилася найбільш значуща подія, яка сколихнула не тільки фінансові ринки, а й всю країну. Йде мова про рішення Конституційного суду України щодо скасування статті 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала відповідальність за недостовірне декларування. Конституційний суд, також, визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій. Таким чином, КС відкотив назад багаторічні антикорупційні напрацювання. Окрім соціальної значущості події, даний стан речей унеможливлює подальшу співпрацю з МВФ і іншими західними партнерами. А підтримка західних партнерів в умовах пандемії, економічної кризи та дефіциту бюджету є дуже важливою.

Ззовні на фінансовий ринок Україну тиснули вибори президента США та «локдаун» в основних європейських країна, що не стимулювало світових інвесторів йти на додаткові ризики та вкладати кошти в Україна.

Тим не менше, український фінансовий ринок пройшов жовтень без яскравих тенденцій. Зокрема ринок ОВДП залишився на вересневих рівнях, в діапазоні 10%-11%, в залежності від термінів погашення. Сегмент українських єврооблігацій навіть збільшився в вартості. Депозитні ставки теж залишилися на своїх вже сформованих та звичних рівнях в області 8% (індекс депозитних ставок UIRD). Валютний сегмент українського фінансового ринку нарешті збалансувався на психологічній позначці в області 28.5 UAH/USD. 

У звітному періоді в портфель фонду “ОТП Класичний” були придбані облігації Міністерства фінансів України на загальну суму 1.1 млн. грн. Розміщено на депозити 1.1 млн. грн. в ПАТ “Ощадбанк”.

“ОТП Класичний” в жовтні приніс своїм інвесторам 0.8%, або 10.3% в річному відображенні. З початку року дохідність фонду склала 10.7%, або 13.0% річних.

від 31.10.2020

Умови інвестування

Початок розміщення
18 січня 2008 р.
Термін діяльності
безстроковий
Можливість купівлі
щодня
Можливість продажу
щодня
Мінімальна сума інвестування
20 000 грн
Відкриття рахунку в цінних паперах
750 грн./0 грн.* (одноразово)
Комісія при купівлі
200 грн.
Комісія при продажу
0,5% (мін. 200 грн., макс. 2000 грн.)

* для клієнтів Premium та Private Banking «ОТП Банку» – безкоштовно.

Калькулятор дохідності інвестицій

20 000 3 000 000
місяців
1 31 60
% річних
1 % 100 %

Розрахунок

Комісія при купівлі
Комісія при продажу
Чистий прибуток (до податків)
Ефективна ставка дохідності
% річних
Податки
(ПДФО %, Військовий збір %)
Чиста ставка дохідності (після податків)
% річних
Чистий прибуток (після податків)

Що таке інвестиційні фонди?

Які найбільш поширені напрями інвестування у Україні?

На сьогоднішній день приватним інвесторам в Україні доступні три основні напрямки розміщення вільних грошових коштів:

 • банківські депозити.
 • самостійні операції на ринку цінних паперів.
 • розміщення коштів в інвестиційні фонди.

Звичний і найбільш розповсюджений серед українських інвесторів спосіб розпорядитись вільним капіталом – внесення коштів на банківський депозит. Такий спосіб інвестування майже не несе в собі ризиків, особливо, якщо інвестор диверсифікує свої вкладення, тобто розподіляє вільні кошти між різними банками. Але й високих доходів такий спосіб забезпечити не може. Відсотки по банківських вкладах дозволяють пригальмувати знецінення капіталу внаслідок інфляції, але не дають можливості істотно його примножити.

Самостійне проведення операцій на ринку цінних паперів – більш привабливий спосіб для тих інвесторів, які прагнуть отримувати від розміщення капіталу доходи, що дозволяють не тільки зберегти, але й примножити вільні кошти. Інвестор, що діє самостійно, має переваги щодо прийняття рішень та контролю над процесом інвестування:

 • можливість самостійно обирати цінні папери, в які інвестуються його кошти, контролювати ризики.
 • вірогідність отримати дійсно високий дохід.
 • можливість у випадку необхідності терміново відкликати частину інвестованих коштів (на відміну від строкового банківського депозиту, який передбачає втрату нарахованого доходу).

Але в той же час, необхідно розуміти, що самостійні дії на ринку цінних паперів вимагають високого рівня спеціальних знань та навичок, а також здатності аналізувати великі обсяги інформації та оперативно приймати достатньо ризиковані рішення. Саме від цього буде залежати рівень ризику по інвестиціям та їх дохідність. Зрозуміло, що від пересічної людини, яка не є фахівцем з інвестицій та фінансів, процес самостійного інвестування буде пов’язаний з істотними ризиками та значними часовими витратами.

Участь в пайових інвестиційних фондах – це найпростіший інструмент для інвестування. Разом з тим, один з найбільш дохідних. Головна мета – об’єднати капітал багатьох учасників та ефективно його інвестувати. Активи інвестиційного фонду належать його інвесторам на правах спільної власності. Участь кожного інвестора в інвестиційному фонді підтверджується володінням цінними паперами цього фонду: інвестиційними сертифікатами чи акціями.

Розміщуючи вільні кошти в інвестиційному фонді, приватний інвестор поєднує можливість отримати вищі, ніж по депозитам, доходи, та контрольований рівень ризику по інвестиціям.

Чому саме інвестиційні фонди?

З інвестиційними фондами Ви маєте можливість заробити більше. Компанія з управління активами (КУА) інвестує кошти, внесені інвесторами до фонду, в акції й облігації перспективних та недостатньо високо оцінених компаній, банківські депозити, нерухомість та інші фінансові інструменти. Мета інвестування – збільшення вартості активів як фонду в цілому, так і долі кожного окремого інвестора.

Для ефективного інвестування фонд має всі можливості – професійного управляючого, аналітиків, юристів і, найголовніше, достатньо ресурсів, щоб не вкладати всі кошти в один або два інструменти, а проводити масштабну диверсифікацію, інвестуючи одразу в десятки найбільш ефективних інструментів, таким чином, зменшуючи ризики.

Професійне управління коштами фонду забезпечує зростання вартості активів фонду. Джерелами такого зростання можуть бути:

 • зростання ринкової вартості активів, в які інвестовано кошти фонду.
 • дохід від торгівлі цінними паперами, які є в портфелі фонду.
 • відсотки та дивіденди від активів, які є в портфелі фонду.

Дохід кожного інвестора забезпечується зростанням вартості його частки в сукупних активах фонду.

Стати учасником інвестиційних фондів OTP можна, придбавши інвестиційні сертифікати або акції фондів.

Переваги розміщення коштів в інвестиційних фондах?

Переваги вкладення коштів до інвестиційного фонду можна згрупувати наступним чином:

 • Ви контролюєте рівень ризику по інвестиціям. По-перше, оскільки кошти фонду вкладаються у широкий спектр різноманітних фінансових інструментів, зміна вартості активів залежить скоріше від результатів діяльності усього ринку, а не від змін у вартості окремих цінних паперів. По-друге, законодавство встановлює жорсткі обмеження щодо структури активів інвестиційних фондів, вимагаючи від КУА диверсифікувати вкладення таким чином, щоб не втрачати контроль над ризиками.
 • Різні інвестиційні фонди передбачають різну інвестиційну стратегію, яка регламентується вимогами законодавства та політикою компанії з управління активами. Кожен інвестор, приймаючи рішення щодо внесення коштів в інвестиційний фонд, має змогу ознайомитись з регламентом та інвестиційною декларацією цього фонду, а також показниками його діяльності за минулий період. Враховуючи зазначене, Ви маєте змогу обрати той інвестиційний фонд, який найбільше відповідає вашому особистому відношенню до категорій ризик/дохід.
 • Ви довіряєте свій капітал професіоналам, котрі мають великий досвід в інвестиційній сфері та сертифіковані Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 • Вам пропонуються кращі інвестиційні можливості – професійні учасники ринку цінних паперів мають змогу купувати цінні папери на значно кращих умовах, ніж індивідуальні інвестори. Фахівці КУА щодня аналізують ситуацію та здійснюють операції на ринку цінних паперів. Вони оперують значними сумами коштів і мають можливість придбавати цінні папери, що не пропонуються індивідуальним інвесторам.
 • Ринок цінних паперів жорстко регулюється державою – діяльність КУА контролюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та іншими державними органами, незалежним банком-зберігачем, який обслуговує обіг цінних паперів фонду, аудиторською компанією, яка перевіряє діяльність компанії не рідше 1 разу на рік.
 • Діяльність фондів є прозорою – інформація щодо вартості активів фонду є відкритою, показники діяльності інвестиційних фондів щодня оновлюються та оприлюднюються на сайті, крім того щомісячно та щоквартально складаються докладні звіти щодо діяльності кожного фонду.

Що обрати: банківський депозит чи інвестиційний фонд?

Банківські депозити та інвестиційні фонди не є конкуруючими фінансовими послугами. Найкращим і найрозумнішим варіантом розміщення вільних коштів є диверсифікація вкладень шляхом залучення різних фінансових інструментів. Обираючи спосіб розміщення вільних коштів, обов’язково зважте наступне:

 • З якою метою Ви інвестуєте кошти: збереження чи отримання доходу?
 • На який час Ви маєте намір зробити інвестиції?
 • Який рівень ризику і, відповідно, потенційного доходу (низький, середній чи високий) прийнятний для Вас відносно цих коштів?

Відповідь на ці питання допоможе вам визначитись с оптимальним способом інвестування.

Які правила інвестування?

Крім того, прийміть до уваги кілька правил, яких необхідно притримуватись при розміщенні коштів в інвестиційних фондах:

 • інвестувати треба виключно вільний капітал.
 • у високодохідні, а значить і високоризиковані активи слід вкладати не більше 10% своїх накопичень.
 • інвестиційні фонди не є короткостроковим інструментом для здійснення спекулятивних операцій. Істотний ефект Ви відчуєте, здійснюючи регулярні внески протягом значного періоду часу (не менше року).
 • не піддавайтесь паніці, при зниженні показників ринку цінних паперів. По-перше, при довгострокових інвестиціях вплив проміжних короткострокових коливань нівелюється. Ви можете пересвідчитись в цьому, переглянувши статистичні дані по показниках діючих інвестиційних фондів. По-друге, падіння котирування цінних паперів дає фахівцям КУА можливість придбати цінні папери інвестиційно-привабливих емітентів по вигідній ціні, та отримати суттєве підвищення дохідності фонду, коли котирування знову підуть вверх.

Які є гарантії збереження коштів в інвестиційному фонді?

Сьогодні робота інвестиційних фондів організована таким чином, щоб максимально забезпечити захист прав приватних інвесторів. Зокрема:

 • Функції управління коштами фонду, їх зберігання та обліку розподілені між окремими, незалежними одна від одної структурами: компанією з управління активами, зберігачем та реєстратором. Крім цього до роботи фонду залучаються незалежний оцінювач та аудитор. Це мінімізує можливість незаконного виведення активів з фонду та зловживань у відношенні до його інвесторів.
 • В Україні держава щільно регулює діяльність ринку цінних паперів. Зокрема передбачено, що всі учасники ринку мають отримати ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка, крім того, здійснює поточний контроль їх діяльності;
 • Відкритість щоденної інформації щодо вартості активів фонду дає інвестору можливість відстежувати інформацію щодо зміни вартості його інвестиції. Квартальні та річні огляди діяльності фондів дозволяють визначити та порівняти результати діяльності фонду з іншими інвестиційними структурами. Щоквартально публікується довідка про склад та структуру активів, яка дає уяву про те, в які саме цінні папери вкладені кошти інвесторів. І, нарешті, найбільш корисний документ, в якому інвестор може знайти майже всю необхідну йому інформацію, документ, з яким обов’язково треба ознайомитись перед придбанням цінних паперів фонду – Регламент інвестиційного фонду. Компанія з управління активами має надати Регламент та Проспект емісії фонду всім бажаючим;
 • Активи пайових інвестиційних фондів обліковуються окремо від результатів господарської діяльності компанії з управління активами. Тому навіть у випадку заміни КУА інвестиційний фонд продовжує своє функціонування.

Яку дохідність гарантують інвесторам інвестиційні фонди?

Дохід інвестора складається з приросту вартості його частки в активах фонду, тобто залежить від того, наскільки успішно КУА здійснює управління довіреними коштами. Крім того, оскільки ринку цінних паперів притаманні постійні коливання та циклічність, вартість активів інвестиційного фонду може зростати та зменшуватись відповідно до коливання ринкової вартості цінних паперів фонду. Ці фактори, а також вплив загальних політико-економічних процесів в країні та світі, зумовлюють існування для інвесторів ризику отримання збитків, пов’язаний зі зміною вартості активів фонду.

Згідно вимог законодавства України та загальноприйнятої світової практики, КУА не мають права гарантувати інвесторам отримання певного рівня дохідності по інвестиціям. Обмірковуючи доцільність вкладення коштів в той чи інший інвестиційний фонд, інвестор може переглянути показники діяльності цього або (якщо мова йде, наприклад, про новостворений фонд) аналогічних фондів, в минулі періоди. Але завжди треба пам’ятати, що дохідність за минулі періоди не гарантує дохідність в майбутньому.

На який мінімальний строк доцільно розміщувати кошти в інвестиційному фонді?

На визначення строку повернення інвестованих коштів впливає кілька факторів:

 • очікування певної дохідності інвестицій. Лише середньо- та довгострокове розміщення коштів в інвестиційному фонді дає можливість отримати суттєві доходи;
 • різновид інвестиційного фонду. В інтервальних фондах мінімальний термін інвестування обмежений періодичністю викупу цінних паперів фонду, зазначеною в інвестиційній декларації фонду. Закритий фонд обмежує мінімальний строк інвестування строком свого функціонування. Але і в тому, і в іншому випадку, інвестор має можливість достроково продати цінні папери фонду на вторинному ринку за умови, що в момент продажу знайдуться покупці, готові запропонувати привабливу ціну.

Документи та звітність

Із проспектом емісії фонду ВСПІФ “ОТП Класичний” можна ознайомитись за місцем знаходження ТОВ «КУА «ОТП Капітал»: 03680, м. Київ, вул. Фізкультури, 28 (Літера «Д») або у розділі “Документи та звітність” за адресою: ВСПІФ “ОТП Класичний”.

Інформація про фонд:

Повне найменування: Відкритий Спеціалізований Пайовий Інвестиційний Фонд “ОТП Класичний”
Скорочене найменування: ВСПІФ “ОТП Класичний”
Код ЄДРІСІ: 211851
Дата внесення відомостей до ЄДРІСІ: 27.11.2007
Строк діяльності: необмежений

Перелік осіб, що обслуговують фонд:

 1. Відомості про аудиторську фірму:
  ТОВ ААН «СЕЙЯ-КІРШ-АУДИТ»

  Код ЄДРПОУ: 24263164.
 2. Відомості про оцінювача майна:
  ТОВ «МАКСІМА КАПІТАЛ»

  Код ЄДРПОУ: 33887161
 3. Відомості про зберігача:
  АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»

  Код за ЄДРПОУ: 20034231
 4. Відомості про торговця цінними паперами:
  ПАТ «ОТП БАНК»

  Код за ЄДРПОУ: 21685166

Увага: прибутковість інвестицій здійснених на фондовому ринку може збільшитись або зменшитись, результатами інвестування в минулому не гарантуються доходи в майбутньому. Держава не гарантує прибутковість інвестицій на фондовому ринку. ТОВ «КУА «ОТП Капітал» не гарантує розмір прибутковості інвестиційних інструментів, вказаних у цьому матеріалі.

Зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом

По телефону з нашим співробітником
За допомогою форми зворотнього зв'язку