Скільки пенсій українцям треба для щастя та як користуватися НПФами

Читати хв
Скільки пенсій українцям треба для щастя та як користуватися НПФами

З кожним роком тема пенсій – предмет усе більш гострих дискусій. «Як прожити на мінімальну?» – бідкається бабуся-сусідка. «Недержавні фонди? Хіба в Україні це працює?» – питає здивована знайома.

Давайте детально розберемо, яка ситуація з НПФами в Україні та скільки пенсій ми можемо мати.

Практика пенсійного забезпечення українця обертається навколо так званого першого рівня: податки – сьогодні, пенсія – колись. Не маю нічого проти. Усі країни світу так працюють. Окрім єдиного «але»: поруч з цією схемою економічно розвинені держави мають ще кілька суміжних програм – корпоративні фонди, страхові, приватні пенсійні фонди. Що бачу я серед наших громадян – украй низька поінформованість про можливість мати не одну пенсію.

«А скільки?» – логічне питання. З можливостями НПФ – як мінімум, ще одну додаткову.

Тепер детальніше про те, як це з площини теорії перевести у практику.

Що і як працює. Система недержавних пенсійних фондів – це для «свідомих», тих, хто сам хоче контролювати своє майбутнє. Якщо це про вас – щиро вітаю. Отож, прийнявши рішення отримувати додаткову пенсію та відкладати кошти у фонд, ви стаєте його учасником. Тепер ви маєте свій особистий рахунок, котрий можете у будь-який момент поповнювати самі, або за вас третя особа. Гроші на цьому рахунку приносять дохід, що додається до відкладеної суми.

Сам же рахунок – ваша власність і, так, ви можете її навіть передати у спадок.

Пенсійний вік. З недержавним фондом пенсіонером ви станете на 10 років раніше офіційного строку – мінімум у 50. Хоча й тут маєте свободу вибору і самі регулюєте як старт виплат, так і тривалість: рік, два, десять, двадцять років.

Готівка. На яку пенсію можна розраховувати при участі у НПФ? У цьому випадку є кілька факторів, що вплинуть на розмір виплат. Перше – скільки ви вклали. Друге – як довго відкладали. І третє – у який спосіб будете отримувати кошти: якщо разово – це буде одна сума. Якщо протягом певного періоду – значно більша. Вигода у тому, що чим довшим є період вашої участі у фонді, тим більшим буде результат. Забігаючи наперед, скажу ще про один приємний бонус – щороку ви як вкладник маєте змогу повернути податок від внесеної суми назад – таким чином, ваші 18%, що ви їх мали б сплатити за дохід, залишаються у вас.

Безпека та гарантії. Трискладова система захисту є залізним аргументом на користь надійності НПФів. Що мається на увазі. КУА управляє грошима та інвестує їх. При цьому, вона лише – один з елементів ланцюжка і доступу до зберігання не має. Ця функція – під юрисдикцією банку, не пов`язаного з КУА. І третя ланка – компанія-адміністратор, що веде облік та ревізію фінансів і не підпорядковується ані першому, ані другому елементам. Якщо цього мало, нагадаю, що за законом, жоден НПФ ніколи не може бути оголошений банкрутом. За крайньої ситуації – колапсу – усі кошти вкладників просто будуть переведені в інший НПФ. Тобто, свою пенсію ви за будь-яких умов отримаєте.

 

 Як це працює в OTP Capital. Вже 13 років ми – серед лідерів ринку. За цей час пережили і кризу 2008-го, і Революцію гідності, і анексію Криму, і зараз переживаємо коронавірусну пандемію. Утім, ані коливання ринків, ані нові еволюційні винаходи не змінюють головного: роки йдуть, українці на пенсію виходять. А ми –  пенсію виплачуємо. Даємо опцію накопичувати як у гривні (з фондом ОТП Пенсія), так і в доларах США (з фондом Фріфлайт). Шукаємо баланс між прибутковістю фінансових інструментів та їхньою надійністю. І таки знаходимо: не ми, а цифри дохідностей фондів говорять самі за себе.

Резюмуючи, однозначно можна сказати, що однієї пенсії для щастя українця таки замало. А додаткова, якщо і не зробить щасливим, але забезпечить якісно кращими можливостями точно. І вже ви, обираючи серед цих можливостей, дозвольте собі бути щасливими. А ми – готові допомагати в цьому!

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

Фінансовий ринок України: тенденції березень 2021
Тенденції березня 2021 року за напрямками були наступні: Ринок ОВДП (грн.): На первинних аукціонах в березні Мінфін продовжив розміщення ОВДП...
Читати більше
Фінансовий ринок України: тенденції лютого 2021
Тенденції лютого 2021 року за напрямками були наступні: Ринок ОВДП (грн.): В лютому на первинних аукціонах Мінфін активно застосовував обмеження...
Читати більше
Фінансовий ринок України: тенденції січня 2021
Тенденції січня 2021 року за напрямками були наступні: Ринок ОВДП (грн.): З початку нового року на первинних аукціонах Мінфін продовжив...
Читати більше