Фінансовий ринок України: тенденції березень 2021

Читати хв
Фінансовий ринок України: тенденції березень 2021

Тенденції березня 2021 року за напрямками були наступні:

Ринок ОВДП (грн.): На первинних аукціонах в березні Мінфін продовжив розміщення ОВДП на рівнях дохідностей лютого:  3 місяці ОВДП – 7.8%-8%, річні – 11.8%, 2-х річні – 12.05%, 6 річні – 12.5%. На початку місяця попит на державні інструменти був вищий, як з боку закордонних інвесторів, так і від локальних інвесторів. Новина про припинення співпраці з МВФ, підвищення облікової ставки на 0.5% та можлива ескалація на сході країни негативно вплинули на об’єми розміщень в кінці місяця. Попит серед інвесторів переважав на річні ОВДП. Загальний об’єм залучених Мінфіном коштів в березні сягнув 46.3 млрд. грн.

Ринок ОВДП (дол.): На первинних аукціонах Мінфін підвищив на 0.1% дохідності ОВДП номіновані в доларі до 3.9%. Попит на валютні інструменти був стабільний і дозволив Мінфіну залучити близько 250 млн. дол. На вторинному ринку пропозиція серед тримачів ОВДП була відсутня, що було обумовлено стабільністю гривні.

Ринок ОЗДП (дол.): Припинення співпраці України з МВФ та ескалація на сході країни були головними чинниками, які вплинули на домінування пропозиції по українських єврооблігацій. Як наслідок, дохідності по ОЗДП з погашенням в 2021-2028 роках зросли з діапазону 4.8%-6.7% до рівнів 5.5%- 7.5%. Можливі активні бойові дії на сході країни та відсутність коментарів уряду, щодо відновлення подальшої співпраці з МВФ будуть негативно впливати на попит і надалі серед інвесторів до ОЗДП.

Депозити: В березні ставки по депозитах залишились на рівнях лютого: короткострокові в гривні та в доларі (UIRD 3м) на рівнях 7.4% та 0.4%, річні в гривні та в доларі (UIRD 12м) на рівнях 8.4% та 1.1% відповідно.

Валютний ринок: Гривна по відношенню до долара в березні коливалась в діапазоні 27.7 – 28.0 та завершила місяць на позначці 27.88 грн/дол . Головні причини стабільності національної валюти залишились без змін  – це потужний експорт від металовиробників та аграріїв, а також попит від закордонних інвесторів на ОВДП.

Ринок акцій: Нові стимули економіки США від Адміністрації Бадейна, нижчі інфляційні показники в США у порівняні з прогнозами аналітиків та активна вакцинація в ключових розвинутих країна створили підґрунтя продовження висхідного тренду та досягнення нових історичних максимумів на світових ринках акцій. Український ринок акцій, індекс UX, підтримав загальносвітовий висхідний тренд та продемонстрував +5.5% в березні. Найбільше зростання серед індексних представників продемонстрували акції ПАТ “Укрнафта”, +22.4%, та ПАТ “Центренерго”, +6.8%.

Дії НБУ: Комітет з монетарної політики НБУ, що відбувся в березні, підвищив облікову ставку на 0.5% до 6.5% у відповідь на зростаючі темпи інфляції з початку 2021 року, а саме –  на 1.3% за січень та на 1% за лютий. Головні складові зростання інфляції були адміністративно регульовані ціни та ціни на сирі продукти харчування, які прискорились у лютому до 12.1% р/р та до 9.7% р/р відповідно.

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

Скільки пенсій українцям треба для щастя та як користуватися НПФами
З кожним роком тема пенсій – предмет усе більш гострих дискусій. «Як прожити на мінімальну?» – бідкається бабуся-сусідка. «Недержавні фонди?...
Читати більше
Фінансовий ринок України: тенденції лютого 2021
Тенденції лютого 2021 року за напрямками були наступні: Ринок ОВДП (грн.): В лютому на первинних аукціонах Мінфін активно застосовував обмеження...
Читати більше
Фінансовий ринок України: тенденції січня 2021
Тенденції січня 2021 року за напрямками були наступні: Ринок ОВДП (грн.): З початку нового року на первинних аукціонах Мінфін продовжив...
Читати більше