НПФ: тенденції інструментів. Червень 2021 року.

Читати хв
НПФ: тенденції інструментів. Червень 2021 року.

Ринок ОВДП (грн.): На первинних аукціонах в червні Мінфін залишив незмінними дохідності по всіх ОВДП: 5 місячні ОВДП – 9%, річні – 11.2%, 2-х річні – 12.0%, 6 річні – 12.5%.  Вторинний ринок був кволий та продовжував спостерігати за рівнем інфляції, що виступає головним драйвером для інвесторів в державні облігації. Попит на державні інструменти був високий на первинних аукціонах за рахунок планового погашення ОВДП та виплати купонів, що спонукало інвесторів перевкладатись в нові випуски. Переважна більшість інвесторів розглядала середньострокові ОВДП. Загальний об’єм залучених Мінфіном коштів в червні склав 57.2 млрд. грн.

Ринок ОВДП (дол./євро): На первинних аукціонах Мінфін не змінював дохідності ОВДП номінованих в доларі та залишив на рівні 3.7%-3.9%, а номіновані в євро з дохідністю 2.5%. Попит на валютні інструменти був високий і дозволив Мінфіну залучити близько 649 млн. дол. та 60.7 млн. євро. На вторинному ринку пропозиція серед тримачів ОВДП була відсутня, що було обумовлено ревальвацією гривні.

Ринок ОЗДП (дол.): Стабільність на сході країни та намагання уряду виконати вимоги МВФ перед зустріччю Зеленського та Байдена спричинили відновлення попиту на ОЗДП. Як наслідок, дохідності по ОЗДП з погашенням в 2021-2028 роках залишались переважно стабільними в діапазоні 4%-5.9%. Меседжі та домовленості на зустрічі президентів України і США в липні місяці будуть ключовими драйверами попиту та пропозиції по ОЗДП.

Депозити: В червні ставки по депозитах несуттєво збільшились: короткострокові в гривні та в доларі (UIRD 3м) до 6.9% та 0.3%, річні в гривні та в доларі (UIRD 12м) до рівнів 8.27% та 0.82% відповідно.

Валютний ринок: Гривна по відношенню до долара зміцнилась з 27.5 до 27.18 грн/дол. Головні причини стабільності національної валюти залишились без змін  – потужний експорт від металовиробників та аграріїв.

Ринок акцій: Індекси США оновили історичні максимуми в червні, незважаючи на ризики високої інфляції та завищеної капіталізації компаній. S&P 500 та Dow Jones збільшилися на 2.8% та 1.9% відповідно. Український ринок (індекс UX) зріс на 4.3%. Основну підтримку індексу забезпечили акції ПАТ “Центренерго”, які зростали на фоні інформаційного потоку про приватизацію та приєднання до підприємства частини державних шахт. Акції ПАТ “Укрнафта” та АТ “Райффайзен Банк” продемонстрували незначний від’ємний результат за результатами червня у зв’язку з дивідендним «зрізом» акціонерів.

Дії НБУ: Комітет з монетарної політики НБУ, який зібрався в кінці червня, залишив облікову ставку без змін, 7.5%. І хоча висхідний тренд інфляції підтвердив свій курс – ціни в Україні в травні зросли на 1.3%, з початку року – на 6%, що в річному відображенні складає 9.5%, члени комітету вважають, що поточний рівень облікової ставки буде мати достатній вплив на рівень інфляції, який після досягнення максимальних значень влітку, стабілізується. У випадку якщо інші фактори будуть і надалі стимулювати зростання цін в Україні, НБУ продовжить піднімати облікову ставку.

 

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

OTP Capitalism – гра для дітей, чи реальне життя?
Наталя Меженська, СЕО OTP Capital «Ви – компанія з управління активами, частина великої міжнародної групи OTP. Навіщо ви проводите фінансову...
Читати більше
НПФ Тенденції інструментів. Серпень 2021 року
Ринок ОВДП (грн.): Серпень місяць відпусток і Мінфін не був активним на первинних аукціонах, залишивши дохідності по всіх ОВДП без...
Читати більше
НПФ: Тенденції інструментів. Липень 2021 року.
Ринок ОВДП (грн.): На первинних аукціонах в липні Мінфін підвищив дохідності по всіх ОВДП:, річні – 11.15%, 2-х річні –...
Читати більше