НПФ: Тенденції інструментів. Липень 2021 року.

Читати хв
НПФ:  Тенденції інструментів. Липень 2021 року.

Ринок ОВДП (грн.): На первинних аукціонах в липні Мінфін підвищив дохідності по всіх ОВДП:, річні – 11.15%, 2-х річні – 12.09%, 6 річні – 12.75%.  Первинний (аукціони від Мінфіна) та вторинний ринок були кволими та очікували рішення НБУ щодо підняття облікової ставки на тлі зростаючої інфляції. Переважна більшість інвесторів розглядала короткострокові та середньострокові ОВДП. Загальний об’єм залучених Мінфіном коштів в липні склав 23 млрд. грн.

Ринок ОВДП (дол./євро): На первинних аукціонах Мінфін не змінював дохідності ОВДП номінованих в доларі та залишив на рівні 3.7%-3.9%, а номіновані в євро з дохідністю 2.5%. Попит на валютні інструменти був невисокий і дозволив Мінфіну залучити близько 134 млн. дол. та 8.2 млн. євро. На вторинному ринку пропозиція серед тримачів ОВДП була відсутня, що було обумовлено ревальвацією гривні.

Ринок ОЗДП (дол.): Фактори впливу на попит ОЗДП в липні були без змін – стабільність на сході країни та намагання уряду виконати вимоги МВФ перед зустріччю Зеленського та Байдена. Як наслідок, дохідності по ОЗДП з погашенням в 2021-2028 роках залишались переважно стабільними в діапазоні 4%-5.9%. Меседжі та домовленості на зустрічі президентів України і США в серпні місяці будуть ключовими драйверами попиту та пропозиції по ОЗДП.

Депозити: В червні ставки по депозитах несуттєво збільшились тільки по гривні: короткострокові в гривні та в доларі (UIRD 3м) до 7% та 0.3%, річні в гривні та в доларі (UIRD 12м) до рівнів 8.36% та 0.82% відповідно.

Валютний ринок: Гривна по відношенню до долара зміцнилась з 27.18 до 26.9 грн/дол. Головні причини стабільності національної валюти залишились без змін  – потужний експорт від металовиробників та аграріїв.

Ринок акцій: Індекси США продовжили висхідний тренд в липні , незважаючи на ризики високої інфляції та завищеної капіталізації компаній. S&P 500 та Dow Jones збільшилися на 2.1% та 1% відповідно. Український ринок (індекс UX) знизився на 2.3%. Головним фактором зниження індексу в липні були акції ПАТ “Укрнафта”, які впали на 12.4%. Стрімке падіння акцій було обумовлене негативними очікуваннями щодо фінансових показників компанії в 2-му кварталі 2021 року. Кращі ніж очікувалося квартальні результати продемонстрували інші два ключові емітенти  –  АТ “Райффайзен Банк” та ПАТ “Центренерго”, що і відобразилося на вартості їх акцій +1.5% та +4.2% відповідно.

Дії НБУ: Комітет з монетарної політики НБУ, який зібрався в кінці липня, підвищив облікову ставку з 7.5% до 8%. Висхідний тренд інфляції підтвердив свій курс – ціни в Україні за рік зросли на 9.5% , з початку року – на 6.2%, що змісило членів комітету підтримати одноголосно підвищення ставки. У випадку якщо інші фактори будуть і надалі стимулювати зростання цін в Україні, НБУ продовжить піднімати облікову ставку для достатнього впливу на рівень інфляції.

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

OTP Capitalism – гра для дітей, чи реальне життя?
Наталя Меженська, СЕО OTP Capital «Ви – компанія з управління активами, частина великої міжнародної групи OTP. Навіщо ви проводите фінансову...
Читати більше
НПФ Тенденції інструментів. Серпень 2021 року
Ринок ОВДП (грн.): Серпень місяць відпусток і Мінфін не був активним на первинних аукціонах, залишивши дохідності по всіх ОВДП без...
Читати більше
НПФ: тенденції інструментів. Червень 2021 року.
Ринок ОВДП (грн.): На первинних аукціонах в червні Мінфін залишив незмінними дохідності по всіх ОВДП: 5 місячні ОВДП – 9%,...
Читати більше