НПФ Тенденції інструментів. Серпень 2021 року

Читати хв
НПФ Тенденції інструментів. Серпень 2021 року

Ринок ОВДП (грн.): Серпень місяць відпусток і Мінфін не був активним на первинних аукціонах, залишивши дохідності по всіх ОВДП без змін, річні – 11.3%, 2-х річні – 12.09%, 6 річні – 12.75%.  Вторинний ринок теж демонстрував пасивність, взявши паузу до наступного рішення НБУ, де очікувалось підняття облікової ставки в умовах зростаючої інфляції. Переважна більшість інвесторів розглядала середньострокові ОВДП. Загальний об’єм залучених Мінфіном коштів в серпні склав всього 11.8 млрд. грн.

Ринок ОВДП (дол./євро): На первинних аукціонах Мінфін пропонував лише один раз 2-х річні ОВДП номіновані в доларах США та залишив їх дохідність на рівні 3.9. Попит на валютні інструменти був доволі стабільним в порівнянні з попереднім місяцем, що дозволило Мінфіну залучити близько 128 млн. дол. На вторинному ринку спостерігався попит у зв’язку з обмеженою пропозицією від Мінфіну та можливою сезонною девальвацією гривні в вересні.

Ринок ОЗДП (дол.): Фактори впливу на попит ОЗДП в серпні були без змін – стабільність на сході країни та намагання уряду виконати вимоги МВФ перед зустріччю Зеленського та Байдена. Як наслідок, дохідності по ОЗДП з погашенням в 2021-2028 роках залишались переважно стабільними в діапазоні 4%-5.9%. До початку зустрічі двох президентів негативних новин не спостерігалось, що відобразилось на дохідностях які переважно коливались в спреді котирувань.

Депозити: В серпні ставки по депозитах залишились переважно без змін: кФороткострокові в гривні та в доларі (UIRD 3м) на рівнях 7% та 0.3%, річні в гривні та в доларі (UIRD 12м) на рівнях  8.4% та 0.8% відповідно.

Валютний ринок: Гривна по відношенню до долара продовжила свій літній тренд та зміцнилась з 26.9 до 26.86 грн./дол. Головні причини стабільності національної валюти залишились без змін  – потужний експорт від металовиробників, аграріїв та послуг в ІТ секторі.

Ринок акцій: Індекси США продовжили висхідний тренд третій місяць поспіль. S&P 500 та Dow Jones збільшилися в серпні на 3% та 1.5% відповідно. Український ринок (індекс UX) знизився на 1.1%, де більшість акцій, що входять в індекс, продемонструвала негативний тренд.

Дії НБУ: Комітет з монетарної політики НБУ в серпні місяці не мав запланованої зустрічі і всі сподівання інвесторів були сконцентровані на вересневу нараду. В умовах зростаючої інфляції консенсус ринку очікує підняття облікової ставки мінімум на 0.5%.

 

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

OTP Capitalism – гра для дітей, чи реальне життя?
Наталя Меженська, СЕО OTP Capital «Ви – компанія з управління активами, частина великої міжнародної групи OTP. Навіщо ви проводите фінансову...
Читати більше
НПФ: Тенденції інструментів. Липень 2021 року.
Ринок ОВДП (грн.): На первинних аукціонах в липні Мінфін підвищив дохідності по всіх ОВДП:, річні – 11.15%, 2-х річні –...
Читати більше
НПФ: тенденції інструментів. Червень 2021 року.
Ринок ОВДП (грн.): На первинних аукціонах в червні Мінфін залишив незмінними дохідності по всіх ОВДП: 5 місячні ОВДП – 9%,...
Читати більше