НПФ: Тенденції інструментів. Вересень 2021

Читати хв
НПФ: Тенденції інструментів. Вересень 2021

Ринок ОВДП (грн.): На відміну від пасивної серпневої поведінки, в вересні Мінфін активно намагався відновити попит на первинних аукціонах. Йому допомагали дії, з більш жорсткої монетарної політики від НБУ, в приборканні зростаючої інфляції, яка сягнула з початку року 7.5%. Дохідності по всіх ОВДП зросли в звітному місяці, а саме: для річних ОВДП зросли з 11.15% до 11.5%, для 2-х річних –  з 12.1% до 12.4%, для 3-х річних з 12.4% до 12.5%, для 6-ти річні з 12.75% до 13.0%. Загальний об’єм залучених Мінфіном коштів в вересні зріс несуттєво та склав 12.1 млрд. грн.

Ринок ОВДП (дол./євро): На первинних аукціонах Мінфін пропонував лише один раз 2-х річні ОВДП номіновані в доларах США та залишив їх дохідність на рівні 3.9. Попит на валютні інструменти був доволі кволий в порівнянні з попереднім місяцем, що дозволило Мінфіну залучити близько 85 млн. дол. На вторинному ринку попит був відсутній у зв’язку зі зміцненням гривні.

Ринок ОЗДП (дол.): Попит на ОЗДП в вересні був відсутній, що було обумовлено в збільшенням чутливості до ризиків на фінансових світових ринках, на фоні наростаючої кризи, пов’язаної з китайським девелопером Evergrande та зростаючими цінами на енергоносії. Як наслідок, дохідності по ОЗДП з погашенням в 2021-2028 роках збільшились на 1%-2.3% до рівнів 5.1%-7.2%.

Депозити: В вересні ставки по депозитах теж зростали: короткострокові в гривні та в доларі (UIRD 3м) – на 10 в.п. до 7% та 0.4%, річні в гривні та в доларі (UIRD 12м) – на 15-25 в.п. до рівнів  8.6% та 0.9% відповідно.

Валютний ринок: Гривна по відношенню до долара продовжила тренд та зміцнилась на 1.1%, з 26.86 до 26.58 грн./дол. Головні причини стабільності національної валюти залишились без змін  – потужний експорт від металовиробників, аграріїв та послуг в ІТ секторі.

Ринок акцій: Індекси США, нарешті, зупинили свій висхідний тримісячний тренд, та продемонстрували місяць корекції. S&P 500 та Dow Jones впали в вересні на 4.8% та 4.3% відповідно. Український ринок (індекс UX) знизився на 3.3%, де більшість акцій, що входять в індекс, продемонструвала негативний тренд.

Дії НБУ: Комітет з монетарної політики НБУ в вересні підняв облікову ставку на 50 в.п. до 8.5%, що відображає послідовність дій регулятора в приборканні зростаючої інфляції. Очікування ринку підтвердились на тлі заяв про втілення більш жорсткої монетарної політики.

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

НПФ: тенденції інструментів. Жовтень 2021 року
Ринок ОВДП (грн.): Мінфін намагався повернути попит на первинних аукціонах в жовтні, однак гривневі ОВДП були не цікаві, а доларові...
Читати більше
OTP Capitalism – гра для дітей, чи реальне життя?
Наталя Меженська, СЕО OTP Capital «Ви – компанія з управління активами, частина великої міжнародної групи OTP. Навіщо ви проводите фінансову...
Читати більше
НПФ: Тенденції інструментів. Серпень 2021 року
Ринок ОВДП (грн.): Серпень місяць відпусток і Мінфін не був активним на первинних аукціонах, залишивши дохідності по всіх ОВДП без...
Читати більше