НПФ: тенденції інструментів. Жовтень 2021 року

Читати хв
НПФ: тенденції інструментів. Жовтень 2021 року

Ринок ОВДП (грн.): Мінфін намагався повернути попит на первинних аукціонах в жовтні, однак гривневі ОВДП були не цікаві, а доларові ОВДП мали шалений попит. Головна причина – це рішення НБУ зберегти облікову ставку на попередньому рівні, 8.5%. Регулятор, на черговому засіданні комітету з питань монетарної політики, не запровадив більш жорстку монетарну політику в приборканні зростаючої інфляції. Остання сягнула 1.2% в місячному діапазоні, а в річному  – перевищила 11%. Рішення НБУ зберегти облікову ставку змусило дохідності по всіх ОВДП залишитись на вересневих рівнях, а саме: річні ОВДП на рівні 11.5%,  2-х річні –  12.4%, 3-х річні – 12.5%,  6-ти річні –  13%. Загальний об’єм залучених Мінфіном коштів в жовтні був на рівнях вересня та склав 11.2 млрд. грн.

Ринок ОВДП (дол./євро): На первинних аукціонах Мінфіну вдалося залучити великий обсяг валюти за допомогою дисконтного річного ОВДП номінованого в доларах США з дохідністю 3.7%. Це дозволило Мінфіну залучити близько 445 млн. дол. На вторинному ринку попит був відсутній у зв’язку зі зміцненням гривні.

Ринок ОЗДП (дол.): Попит на ОЗДП в жовтні оновився з боку локальних клієнтів, що було обумовлено збільшенням дохідностей по всій лінійці погашенням. Дохідності по ОЗДП з погашенням в 2024-2032 роках продовжили висхідний тренд та сягнули рівнів 5.5%-7.7%.

Депозити: В жовтні ставки по депозитах залишились без змін: короткострокові в гривні та в доларі (UIRD 3м) – 7% та 0.4%, річні в гривні та в доларі (UIRD 12м) – 8.6% та 0.9% відповідно.

Валютний ринок: Гривна по відношенню до долара продовжила тренд та зміцнилась на 1%, з 26.58 до 26.36 грн./дол. Головні причини стабільності національної валюти залишились без змін  – потужний експорт від металовиробників, аграріїв та послуг в ІТ секторі.

Ринок акцій: Після вересневої корекції американські індекси полетіли до чергових максимумів в жовтні, а саме: S&P 500 та Dow Jones зросли на 6.7% та 5.5% відповідно. Український ринок (індекс UX) знизився на 0.3%, де більшість акцій, що входять в індекс, продемонструвала негативний тренд.

Дії НБУ: Комітет з монетарної політики НБУ в жовтні зберіг облікову ставку на рівні 8.5%. Таке рішення регулятора було обумовлене тим фактом, що «було достатньо багато зроблено, а інфляція рухається по запланованій траєкторії». Ринок відреагував відповідно – спреди зменшились по всій лінійці ОВДП, хоча переважна більшість учасників очікувала підняття облікової ставки на тлі висхідного тренду інфляції.

 

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

НПФ: Тенденції інструментів. Вересень 2021
Ринок ОВДП (грн.): На відміну від пасивної серпневої поведінки, в вересні Мінфін активно намагався відновити попит на первинних аукціонах. Йому...
Читати більше
OTP Capitalism – гра для дітей, чи реальне життя?
Наталя Меженська, СЕО OTP Capital «Ви – компанія з управління активами, частина великої міжнародної групи OTP. Навіщо ви проводите фінансову...
Читати більше
НПФ: Тенденції інструментів. Серпень 2021 року
Ринок ОВДП (грн.): Серпень місяць відпусток і Мінфін не був активним на первинних аукціонах, залишивши дохідності по всіх ОВДП без...
Читати більше