НПФ: тенденції ринків. Листопад 2021 року

Читати хв
НПФ: тенденції ринків. Листопад 2021 року

Ринок ОВДП (грн.): В листопаді засідання комітету з монетарної політики НБУ не було заплановано, і вся увага ринку була прикута до показників інфляції, яка сягнула 0.8% м/м в жовтні , або 10.3% в річному відображенні, а з початку року 9.4%. Це негативно вплинуло на дохідності ОВДП на первинному ринку. Мінфін, щоб зберегти обсяги залучень та відновити попит на первинних аукціонах, почав повільно піднімати дохідності по всій лінійці погашень в звітному місяці. Девальвація гривні та ризики вторгнення російського війська на територію України вплинули на попит ОВДП номінованих в доларі. Дохідності по всіх ОВДП зросли до наступних рівнів: річні ОВДП до 12%, 2-х річні – до 13%, 3-х річні – 13.3%, 6-ти річні – 13.7%. Загальний об’єм залучених Мінфіном коштів в листопаді зріс з 11.2 млрд. грн. до 43.7 млрд. грн.

Ринок ОВДП (дол./євро): На первинних аукціонах Мінфіну продовжив залучати значні обсяги валюти за допомогою ОВДП номінованих в доларах США з дохідністю 3.7% (річні) та 3.9% (2-річні). Це дозволило Мінфіну залучити близько 220 млн. дол. На вторинному ринку попит відновився у зв’язку зі девальвацією гривні.

Ринок ОЗДП (дол.): Попит на ОЗДП в листопаді був відсутній, а поява ризиків пов’язаних з агресією сусіда спонукала тримачів продавати, що спонукало знецінення ОЗДП та збільшення дохідностей по всій лінійці погашенням. Дохідності по ОЗДП з погашенням в 2024-2032 роках сягнули рівнів 7.1%-9.3%.
Депозити: В листопаді ставки по депозитах поповзли догори: короткострокові в гривні та в доларі (UIRD 3м) – 7.3% та 0.4%, річні в гривні та в доларі (UIRD 12м) – 8.7% та 1% відповідно.

Валютний ринок: Гривна по відношенню до долара знецінилась на долара на 3.2% з 26.32 до 27.17 UAH/USD. Головні причини послаблення національної валюти були напруження на кордоні з агресивним сусідом.

Ринок акцій: Після жовтневих максимумів на західні ринки повернулась корекція: а саме: S&P 500 та Dow Jones знизились на 0.7% та 3.5% відповідно. Український ринок (індекс UX) зріс на 1.5%, де драйвером зростання були акції ПАТ «Укрнафта», +5%.

Дії НБУ: Відсутність засідання комітету з монетарної політики НБУ в листопаді та високі показники інфляції негативно вплинули на первинний та вторинний ринок, оскільки учасники очікують можливе підняття облікової ставки на наступному засіданні в грудні.

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

Передноворічний інсайт, або який урок я отримала від працівника
Наталя Меженська, СЕО OTP Capital У кінці 2021 року отримала чудовий інсайт відносно команди та ролі кожного її члена. Як...
Читати більше
НПФ: тенденції інструментів. Жовтень 2021 року
Ринок ОВДП (грн.): Мінфін намагався повернути попит на первинних аукціонах в жовтні, однак гривневі ОВДП були не цікаві, а доларові...
Читати більше
НПФ: Тенденції інструментів. Вересень 2021
Ринок ОВДП (грн.): На відміну від пасивної серпневої поведінки, в вересні Мінфін активно намагався відновити попит на первинних аукціонах. Йому...
Читати більше