Як працює фінансовий ринок України в умовах війни: Продовження – день 36-й

Ринок ОВДП працює в обмеженому режимі. Тут є обіг суто «військових» облігацій, які можуть бути придбані інвесторами без комісій по номінальній дохідності. Хочемо зазначити, що на кінець березня Мінфін вирішив змінити структуру ОВДП та вивести облігації з більш довшим терміном до погашення: до 2-х місячних та 1-річних ОВДП додаються 6-ти місячні та 1.3-річні. Дохідності по 2-х та 6-ти місячним ОВДП складають 10%, а по 1-річним та 1.3-річним – 11%. 

Загалом за березень сума розміщення військових ОВДП сягла 49.7 млрд. грн., з яких 2-х місячні склали 19.3 млрд. грн., 6-ти місячні – 0.7 млрд. грн., 1-річні – 27.1 млрд. грн., та 1.3-річні – 2.5 млрд. грн. 

На період війни ОТП Капітал побудував стратегію, спрямовану підтримувати країну, шляхом інвестування у військові облігації. Наразі компанія розміщує всі нові надходження від купонних виплат та погашень від депозитів в короткострокові ОВДП та на депозити до 1 місяця.

Слід відмітити, що в умовах обмеженості Національний Банк України та вся банківська система працюють відносно добре, що свідчить про успішну адаптацію до роботи в умовах воєнного часу. На кінець березня банківський сектор залишається ліквідним зі значним запасом як у гривні, так у іноземній валюті. Як повідомляє НБУ, гривневі кошти фізичних осіб зросли в банках на 16% від початку березня. Банки запровадили ефективні плани безперервної діяльності, що дозволяє їм виконувати операційну діяльність в усіх регіонах, де немає бойових дій. 

З початку воєнного стану було ліквідовано 2 банки з 71 (дочірні банки ВЕБ та Сбербанку), які не мали суттєвий вплив на діяльність банківського сектору. Системно важливі банки працюють у всіх регіонах, де немає бойових дій, а кількість відкритих відділень досягає 80%. На початку війни НБУ запровадив ліміти на зняття коштів з рахунків в Україні, поступово пом’якшуючи їх, які на сьогодні становлять 100 000 грн для гривневих та валютних рахунків (в еквіваленті). На безготівкові платежі ліміти не запроваджувалися. Також варто зазначити, що банки мають постійний доступ до стабілізуючих кредитів, які вони легко можуть отримати від НБУ.

Валютний ринок працює тільки на забезпечення життєво важливого імпорту зі сторони покупців. Готівковий долар торгується в області 32 гривень за долар, що є достатньо прийнятним рівнем для України в поточному стані.

Інші новини

21.03.2022
Маємо гарні новини та бажання поділитись з клієнтами, колегами, партнерами. Нагадаємо, що Компанія з управління активами OTP Capital є повноцінним...
Читати більше
17.03.2022
Шановні учасники недержавних пенсійних фондів “ОТП Пенсія” та “ФріФлайт”, Раніше OTP Capital повідомляв клієнтів про тимчасові обмеження в роботі адміністратора...
Читати більше
15.03.2022
Шановні клієнти! OTP Capital продовжує проводити свою діяльність в умовах воєнного стану та втілює затверджену інвестиційну стратегію для управління активами...
Читати більше