Фінансовий ринок України: тенденції червня 2022 року

Читати хв
Фінансовий ринок України: тенденції червня 2022 року

Мінфін не підвищив дохідності по військових ОВДП. Попри облікову ставку в 25%, первинні аукціони дозволили Мінфіну залучили лише 6.1 млрд. грн у зв’язку з відсутністю попиту на військові облігації по низьких дохідностях. Попит на ОВДП в доларах та євро був досить високий, як для внутрішнього ринку, і залучення склали 263 млн. доларів та 54 млн. євро. Рівень облікової ставки сформував очікуванні дохідності по військових ОВДП в гривні в області 23%-25%, проте Мінфін, за чотири аукціони в червні, жодного разу не підняв дохідності по облігаціям. Дохідності по військових ОВДП залишаються без змін, термін погашення яких не перевищує 1.5 року: 9.5%, 10%, 11% в гривні, 2.5% в євро, та 3.7% в доларах. В середині червня, НКЦПФР провела конференц-дзвінок з учасниками ринку де пообіцяла розглянути можливість відкриття ринку ЦП не раніше серпня місяця. Члени НКЦПФР мають різні точки зору щодо повного чи поступового відновлення ринку ЦП, проте всі сценарії мають бути узгоджені з Кабінетом Міністрів.

Ставки по короткостроковим депозитах зросли в червні. Попит на пасиви в банківській системі невеликий і, як наслідок, ставки по депозитах зростали неохоче. На кінець червня найвищі ставки по депозитах сягали 19%-20% на 1-2 місяці, проте переважна більшість банків тримає ставку на рівні 9%-12%. Державні банки пропонують короткострокові депозити в діапазоні 10%-12%.

Валютний готівковий ринок в червні залишався стабільним. Пом’якшення карткового курсу заспокоїло готівковий курс гривні в червні, який стабілізувався на рівні 34.9-35.6 грн./дол. Відновлення мит та податків на імпорт має знизити на міжбанку попит на валюту вже в липні. За червень НБУ продав біля 4 млрд. дол. з резервів, які на кінець місяця склали 22.6 млрд. дол.

Ціни ОЗДП (єврооблігацій) почали знижуватись. Після виплати відсотків за купонами ОЗДП в березні місяці та погашення відсотків по зовнішніх боргах в травні попит на єврооблігації залишався високим до середини червня. Ціни єврооблігацій в цей період сягали 70%-75% від номіналу з погашенням в вересні 2022 року. Після появи чуток про можливу реструктуризацію єврооблігацій НАК «Нафтогаз», тримачі ОЗДП негативно інтерпретували такі чутки, що вплинуло на зниження цін до 55%-60% від номіналу з погашенням в 2022 році. Попри заяви Міністра Фінансів та очільників Кабінету Міністрів, розпродаж та зниження цін відбувалось по всій лінійці випусків ОЗДП з погашеннями в 2023-2032 роках.

Інфляція прискорилась у червні. Річна інфляція зросла стрімко у червні та сягнула 21.5% у порівняні з 18.0% у травні. Стрибок цін на пальне на 21% у місячному вимірі спричинив підвищення цін по більшості груп товарів. Головні драйвери прискорення були ціни на продукти харчування та ціни на транспортні послуги, які зросли 1.4 вп та 1 вп відповідно. Проте, зростання цін відбулося для широкої групи товарів, і є наслідком зростання вартості виробництва.

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

BACK TO THE ROOTS або як відбувалося становлення компанії OTP Capital
Сьогодні, у день 15-річчя OTP Capital, хотілось би пригадати найбільш значущі моменти, які відіграли чи не основну роль у формуванні...
Читати більше
Фінансовий ринок України: тенденції травня 2022 року.
НБУ підвищив облікову ставку до 25%, очікувано та своєчасно. Регулятор, головним завданням якого є приборкання підвищеної інфляції, вирішив одним рухом...
Читати більше
Правила оподаткування у 2022 році: довідка для інвесторів
У складний для країни час кожен з нас має робити все можливе, щоб допомогти ЗСУ та пришвидшити перемогу! Слід памʼятати,...
Читати більше