BACK TO THE ROOTS або як відбувалося становлення компанії OTP Capital

Читати хв
BACK TO THE ROOTS або як відбувалося становлення компанії OTP Capital

Сьогодні, у день 15-річчя OTP Capital, хотілось би пригадати найбільш значущі моменти, які відіграли чи не основну роль у формуванні та становлені тієї компанії, яку наші клієнти та партнери знають сьогодні.

У 2022 рік ми ввійшли з мільярдами активів під управлінням, з десятками тисяч лояльних клієнтів, з різноманітним та унікальним асортиментом продуктів та послуг, а також з амбіційними планами на подальший стрімкий розвиток.

Звичайно, всі ці досягнення і впевнений погляд у майбутнє сформувалися не за один день. Нам знадобилося 15 років та декілька пережитих криз аби набути безцінний досвід, що допомагає тепер не тільки вчасно та виважено реагувати на “чорні лебеді”, а ще й ефективно використовувати їх, щоб принести профіт нашим клієнтам.

2008 – стрімкий старт і відразу ж обнулення

Пригадую далекий 2007 – рік заснування OTP Capital. Вихід на ринок, запуск перших продуктів – пайових інвестиційних фондів. У ті часи ринок цінних паперів переживав, мабуть, саме потужне зростання за всі часи. Саме тому у нас була абсолютна впевненість у популяризації бізнесу з управління активами та стрімкому розвитку компанії. Проте світова криза 2008 року внесла свої корективи. Страх клієнтів перед інвестиціями та відчуття невизначеності скоригували наші оптимістичні плани. Ринок цінних паперів втратив свою ліквідність, а потенціал росту цін впав до нуля. В результаті такий інструмент, як пайові інвестиційні фонди, так і залишився нікому не цікавий.

2011 – фонд нерухомості та венчурні корпоративні фонди

Після початку кризи 2008 року Українська банківська система зіштовхнулася з жорстким фактом неплатоспроможності боржників. Почався новий етап кризи – криза не платежів. Саме у той момент, щоб утриматися на плаву, ми змушені були шукати альтернативні способи отримання доходу для компанії. Так у 2011 році народився наш новий проект – фонд нерухомості “ОТП Солюшн”. Це був інвестиційний фонд, що купляв на свій баланс заставну банківську нерухомість, приводив її до ладу, здавав у оренду або перепродавав. Загалом за час існування проекту на баланс фонду було викуплено близько 60 різноманітних об’єктів нерухомості розташованих у різних куточках України. Відверто кажучи, це був найскладніший проект за всі часи існування компанії, але завдяки ньому компанія витримала та продовжила своє існування.

Проте доходів від управління лише одним венчурним фондом нерухомості було замало для стабільного розвитку. Тому було прийнято рішення почати розвивати бізнес з управління венчурними корпоративними фондами. Цей бізнес і зараз складає одну з найважливіших частин нашого бізнесу. 7 венчурних фондів, що знаходяться під нашим управлінням, з загальним об’ємом активів більш ніж 3 млрд. грн., в основному працюють в аграрній, транспортній сфері, або ж займаються сонячною енергією.

2014 – час переорієнтації на довгострокові активи

 Другий переломний період трапився під час кризи 2014 року. Неочікувані події того року стали причиною занепокоєння багатьох клієнтів. Ми знову пережили масові відтоки з пайових інвестиційних фондів. Реалії, з якими ми тоді зіштовхнулися, заставили нас вкотре задуматися над диверсифікацією ризиків, що можуть вплинути на існування компанії OTP Capital. У результаті цього ми визначили для себе ще один пріоритетний напрямок розвитку. Цього разу він був націлений на довгострокове інвестування, а це, відповідно, довгі активи для управляючої компанії. Таким чином, новим напрямом стали недержавні пенсійні фонди.

На той час у групі ОТП вже був заснований недержавний пенсійний фонд “ОТП Пенсія”. Тож ми почали активно розвивати його і популяризувати серед потенційних клієнтів, передаючи досвід та прищеплюючи цінності європейських країн, де відповідальність за майбутнє на пенсії лежить не на державі, а вкорінене у свідомість кожного громадянина.

В той нелегкий час ми, знову ж таки, зробили правильний вибір. Зараз фонд “ОТП Пенсія” є найбільшим серед відкритих недержавних пенсійних фондів. Сьогодні йому довіряють свої пенсійні активи понад 63 тисячі майбутніх пенсіонерів.

Крім фонду “ОТП Пенсія” в управлінні компанії OTP Capital знаходиться ще 3 недержавні пенсійні фонди. На сьогодні недержавне пенсійне забезпечення стало одним із основних напрямків діяльності нашої компанії.

2022 – загартовування новою кризою

Після кризи 2014 року нам вдалося ще більше укріпити свої позиції на ринку та побудувати довірливі відносини з нашими клієнтами. Протягом останніх років ми значно збільшили коло інвесторів та наростили активи під управлінням. Нарешті, ми активізували напрямок пайових інвестиційних фондів. І навіть періоди політичної невизначеності, банкопадів не похитнули віру клієнтів у нашу компанію.

На жаль, зараз ми переживаємо ще одну кризу. У порівнянні з попередніми, мабуть, найстрашнішу. Адже на кону стоїть існування держави та збереження її суверенітету. Зараз досить важко говорити про майбутнє, але ми точно знаємо, що Україні – бути!!! А, відповідно, компанії OTP Capital теж.

Сьогодні для нас завдання номер один – зберегти кошти клієнтів, ефективно працюючи на фінансовому фронті. Зараз наша система ризик-менеджменту працює овертайм, аби зафіксувати та попередити всі можливі ризики для інвестицій клієнтів. Інвестиційний департамент ретельно перебирає всі можливі варіанти для інвестування вільних активів. А відділ маркетингу намагається максимально доступно, просто і відверто донести все, що відбувається, до наших клієнтів. Всі члени команди працюють на благо клієнтів, на благо майбутнього компанії.

І щоб там не було, ми з вірою та оптимізм дивимось у майбутнє. Рано чи пізно будь-яка війна закінчується. Наша ж – точно закінчиться перемогою. І тоді компанія OTP Capital вийде з кризи ще більш загартованою і знову буде готова підкорювати ринок.

Україні бути!!! Компанії OTP Capital процвітати!!!

 

Поділись

Ще цікаве в цій категорії

Фінансовий ринок України: тенденції червня 2022 року
Мінфін не підвищив дохідності по військових ОВДП. Попри облікову ставку в 25%, первинні аукціони дозволили Мінфіну залучили лише 6.1 млрд....
Читати більше
Фінансовий ринок України: тенденції травня 2022 року.
НБУ підвищив облікову ставку до 25%, очікувано та своєчасно. Регулятор, головним завданням якого є приборкання підвищеної інфляції, вирішив одним рухом...
Читати більше
Правила оподаткування у 2022 році: довідка для інвесторів
У складний для країни час кожен з нас має робити все можливе, щоб допомогти ЗСУ та пришвидшити перемогу! Слід памʼятати,...
Читати більше