Шановні учасники пенсійних фондів «ОТП Пенсія» та «ФріФлайт»!
Представляємо вашій увазі результати діяльності недержавних пенсійних фондів OTP Capital за листопад 2024 року.
ЗАГАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ
У листопаді інфляція продовжила зростати, досягнувши 9,3% річних, що стало результатом подорожчання продовольчих товарів, електроенергії та заробітної плати. Це змусило Національний банк України коригувати свої прогнози на кінець 2024 року, збільшивши очікування на рівень 9,7%. Однак, незважаючи на ці зміни, НБУ вирішив не вносити зміни в облікову ставку, яка залишилась на рівні 13%.
Офіційний курс гривні послабшав із 41,23 грн/дол. до 41,62 грн/дол., а готівковий курс зріс із 41,54 грн/дол. до 41,91 грн/дол. Це свідчить про помірну девальвацію гривні на валютному ринку.
ГРИВНЕВІ ІНВЕСТИЦІЇ
Попит на гривневі ОВДП залишався стабільним, з наступними дохідностями:
- 15,2% – ОВДП з терміном до 1,4 року
- 16,2% – ОВДП з терміном до 2,4 років
- 16,8% – ОВДП з терміном до 3,2 років
Ставки депозитів у листопаді варіювались від 8% до 12,5% в гривні та до 2% в доларах в залежності від терміну розміщення.
ІНВЕСТИЦІЇ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ
⇒ ОВДП: Дохідності по валютних ОВДП залишались стабільними, на рівні 4,6%-4,7% у доларах та 3,25% у євро на первинних аукціонах. На вторинному ринку дохідності не перевищували 4,2% у доларах та 3% у євро.
⇒ ОЗДП: Попит на облігації зовнішньої державної позики зріс на фоні стабільної міжнародної підтримки України. Котирування нових ОЗДП зросли на 4-10,8% в залежності від терміну погашення, що позитивно вплинуло на дохідність валютних фондів.
РЕЗУЛЬТАТИ НЕДЕРЖАВНИХ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ
ОТП ПЕНСІЯ
Портфель фонду
В листопаді з портфеля фонду «ОТП Пенсія» було продано ОВДП на суму 28,1 млн грн, натомість придбано ОВДП на 34,2 млн грн із кращою дохідністю. В депозитній частині кошти розмістились в розмірі 11,8 млн грн в АТ «Сенс Банк», 3 млн грн в АТ «Агропросперіс» та 6 млн грн в АТ «Таскомбанк».
Фінансові результати
- Активи фонду зросли на ↑14,7 млн грн (2,4%)
- Загальна ЧВА на кінець місяця складає 623,9 млн грн
- Було здійснено 6,4 млн грн внесків та 875 тис. грн виплат пенсій
Дохідність
У вересні «ОТП Пенсія» заробив для своїх учасників:
- за останній місяць дохідність 1,5%
- за останні 365 дні дохідність 16,6% річних
ФРІФЛАЙТ
Портфель фонду
В листопаді портфель фонду «ФріФлайт» активно перебалансовувався, використовуючи арбітраж на вторинному ринку в короткострокових ОВДП номінованих у доларах. Розміщення на депозити відбулось на суму 620 тис. грн в АТ «Укргазбанк».
Фінансові результати
- Активи фонду зросли більш ніж на ↑3,2 млн грн (4,1%)
- Загальна ЧВА на кінець місяця складає 59,1 млн грн
- Було здійснено понад 1,1 млн грн внесків та 110,3 тис. грн виплат пенсій
Дохідність
Зростання вартості ОЗДП та активне перебалансування портфеля допомогло фонду заробити:
- за останній місяць дохідність 2,8% в доларах
- за останні 365 дні дохідність 11,8% річних в доларах

Будьте в курсі останніх фінансових новин разом із OTP Capital!

