Відкритий пенсійний фонд «ФріФлайт» створено в 2007 році Науково-виробничим підприємством «Укрпромінвест». В серпні 2017 році фонд було передано під управління компанії з управління активами OTP Capital. А з грудня 2018 року OTP Capital став одноосібним засновником фонду.
Дохідність фонду
За даними на
Портфель фонду
За даними на 31.12.2020
Витрати
фонду
Ризик-профіль
фонду
Зазначений рівень ризику не обов’язково залишається незмінним і може змінюватися з часом.
Також звертаємо увагу інвесторів на той факт, що найнижчий рівень також не є безризиковою інвестицією.
Реквізити для
поповнення
Відслідковувати стан вашого пенсійного рахунку ви можете в особистому кабінеті. Скачайте додаток в Play Store
Калькулятор недержавної пенсії
Умови накопичення
Умови виплат
Розрахунок
Бажана пенсія
Внески
Рада фонду
Рада фонду – це професіонали найвищого рівня, об’єднані спільними цінностями та орієновані на успіх. Свою роботу ми оцінюємо за трьома критеріями: ефективність, професіоналізм та інноваційність.
Вищим органом управління компанії OTP Capital є Наглядова Рада, до складу якої входять представники OTP Group з різних країн.
Обслуговуючі компанії
Документи та звітність
Поширенi питання
Як працює НПФ?
Приватні особи та/або компанії здійснюють добровільні внески на пенсійний рахунок учасника. Активи накопичуються та зростають за рахунок інвестиційного прибутку. По досягненню пенсійного віку учасникові здійснюються пенсійні виплати. Впродовж періоду пенсійних виплат залишок коштів продовжує приносити прибуток.
Від чого залежить розмір майбутніх пенсійних виплат?
Розмір виплат (пенсії) залежить виключно від суми накопичень, що обліковуються на пенсійному рахунку учасника на момент призначення виплати та строку виплат. Для того, щоб заощадження працювали ефективніше, бажано починати здійснювати пенсійні внески якомога раніше – більший період часу для внесків та зростання пенсійних коштів за рахунок складного відсотка дозволять отримати більший інвестиційний прибуток. Навіть невеликі внески, але протягом тривалого часу, надають змогу накопичити хороший капітал.
Розрахувати свою майбутню пенсію можна за допомогою «Калькулятора недержавної пенсії».
В якій правовій формі створюються НПФ?
Недержавний пенсійний фонд – це юридична особа, що має статус неприбуткової організації, функціонує і здійснює діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків вкладників на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами та здійсненням пенсійних виплат.
Хто управляє та обслуговує НПФ?
Органом управління фонду є Рада фонду, яка здійснює контроль за поточною діяльністю фонду. Голова та члени Ради фонду проходять обов’язкове спеціальне навчання та отримують сертифікати спеціалістів з питань недержавного пенсійного забезпечення та мають періодично підтверджувати кваліфікацію. Рада фонду укладає договори:
На адміністрування (облік вкладників і учасників, ведення персональних рахунків, формування звітності та нарахування виплат) – з адміністратором НПФ;
На управління активами (інвестування коштів з метою їх примноження) – з компанією з управління активами;
На зберігання активів (відкриття та обслуговування рахунків, зберігання активів фонду) – з банком-зберігачем.
Дізнатися більше про обслуговуючі компанії «ОТП Пенсія».
Хто контролює діяльність фонду та компаній, що його обслуговує?
Існує суворий державний контроль НПФ з боку регулюючих органів. Фонд, а також кожна з обслуговуючих компаній підпорядковується своєму контролюючому органу.
Контроль за діяльністю фонду здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, контроль компанії з управління активами здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, контроль за діяльністю банка-зберігача здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національний банк України.
Крім того, недержавний пенсійний фонд та обслуговуючі компанії повинні щороку проходити незалежну аудиторську перевірку.
Чи постраждають накопичення у разі нестабільного становища обслуговуючої компанії?
Кошти пенсійного фонду обліковуються окремо від коштів обслуговуючих компаній. Тому, у разі виникнення проблем у адміністратора фонду, компанії з управління активами чи банка-зберігача, їх неплатоспроможності чи банкрутства, кошти учасників фонду будуть збережені та передані на обслуговування іншій компанії.
Чи можливе банкрутство НПФ та втрата накопичень?
Захист накопичень забезпечується законодавством і суворим контролем діяльності фонду з боку держави. НПФ є некомерційною організацією і не може бути оголошений банкрутом із подальшим припиненням відповідальності перед своїми учасниками. Закон передбачає особливу процедуру переведення коштів з одного НПФ в інший та унеможливлює втрату пенсійних коштів учасником.
Хто може бути учасником НПФ?
Учасником НПФ може бути будь-хто: громадянин України, іноземець чи особа без громадянства.
Коментар
Юрій Олексієнко
Керівник департаменту з питань інвестиційної діяльності
Тенденція, яка була розпочата в листопаді набрали особливих обертів в грудні, а саме зростання процентних ставок та обсягів продажів ОВДП Міністерством фінансів на первинних аукціонах. В уряді, під кінець року, сформувався значний дефіцит коштів (близько 100 млрд.), який потрібно було компенсувати запозиченнями на ринку. Ринок – банківська система і закордонні інвестори – наполягали на підвищених ставках. Мінфін, опинившись в безвихідній ситуації, влаштував різдвяний розпродаж, запропонувавши усі можливі ОВДП з різними термінами погашенням і валютами випуску. Здавалося, що держава готова йти на будь які поступки заради досягнення цілей по запозиченню грошей. Ринок і уряд зійшлися на наступних рівнях по дохідностях ОВДП: 3 місяці – 10%-10.25%, піврічні – 10.75%, річні – 11.65%, 1.5-річні – 11.75%, 2-х річні – 12%, 3-х річні – 12.15%, 4-5-ти річні 12.25%, долар – 3.8%, євро – 2.5%. Такий рівень відсоткових ставок дозволив уряду зібрати необхідні кошти – за грудень були залучені рекордні 115 млрд. гривень.
На відміну від уряду, банківській системі кошти були не особливо потрібні, так як українські банки насолоджувалися ліквідністю і взагалі не йшли на збільшення процентних ставок по депозитам.
Валютний ринок в грудні знаходився під впливом попиту на ОВДП з боку закордонних інвесторів, які створювали додаткову пропозицію валюти на міжбанківському ринку. Відтак, до середини грудня UAH/USD опустився з 28.46 до 27.73 (-2.6%). Однак по мірі зменшення активності на первинному ринку ОВДП гривня достатньо швидко повернулася в область вище 28 і завершила 2020 рік на позначці 28.27 UAH/USD. Загалом економічно складний 2020 рік завершився для гривні негативною динамікою по відношення до долару у 19.37%.
За 2020 рік НПФ “Фрі Флайт” приніс своїм вкладникам 2.1% доларової дохідності та 21.9% в гривні. Таким чином, фонду вдалося виконати поставленні цілі – захистити пенсійні накопичення вкладників від девальвації.
Оскільки близько 100% портфелю фонду складають активи номіновані в доларах США, “ОТП Капітал” публікує динаміку чистих активів фонду перераховану у доларах США за курсом НБУ для більш якісного відображення дохідності фонду.
від 31.12.2020