ВНПФ “ФріФлайт”

Єдиний пенсійний фонд з валютною стратегією

Замовити консультацію

Відкритий пенсійний фонд «ФріФлайт» створено в 2007 році Науково-виробничим підприємством «Укрпромінвест». В серпні 2017 році фонд було передано під управління компанії з управління активами OTP Capital. А з грудня 2018 року OTP Capital став одноосібним засновником фонду.

Після взяття фонду під свою опіку OTP Capital повністю переорієнтував інвестиційну стратегію. Тепер в основі інвестиційної стратегії фонду ФріФлайт – захист коштів від девальвації національної валюти. Такий підхід до управління активами дозволив запропонувати унікальний продукт на ринку недержавного пенсійного забезпечення України та захистити  заощадження  учасників фонду від девальвації.

Активи фонду повністю розміщуються у валютні інструменти та оцінюються за поточним курсом НБУ. Таким чином, при зростанні курсу долару, окрім валютної дохідності, учасник отримуватиме дохід від девальвації.

БільшеПриховати

Дохідність фонду

За даними на 31.10.2020

За період
У річних
1 місяць
0.2%
2.5%
3 місяці
-0.7%
-2.7%
6 місяців
-0.3%
-0.6%
1 рік
0.5%
0.5%
З початку року
-1.2%
-1.4%
З початку діяльності
5.2%
2.9%

Портфель фонду

За даними на 31.10.2020

Державні облігації
46.6%
Депозити і грошові кошти
52.3%
Інші активи
1.1%

Витрати
фонду

У річних
Компанія з управління активами “ОТП Капітал”
1%
Адміністратор пенсійного фонду “АЦПО”
0.8%
Банк зберігач фонду ПАТ ”УкрСиббанк”
0.5%
Інші витрати
Витрати пов’язані з оплатою послуг аудиторських планових перевірок, послуг торговців цінними паперами, ведення обліку та перереєстрацію прав власності, а також послуг з обслуговування активів пенсійного фонду, включаючи нотаріальні послуги.
0.2%

Ризик-профіль
фонду

Рівень ризику:
Рівень 4
1
2
3
4
5
6
7

Зазначений рівень ризику не обов’язково залишається незмінним і може змінюватися з часом.
Також звертаємо увагу інвесторів на той факт, що найнижчий рівень також не є безризиковою інвестицією.

Реквізити для
поповнення

Отримувач:
ВПФ «Фріфлайт»
Код ЄДРПОУ:
3498591
Рахунок IBAN:
UA813510050000026501642265143
Призначення платежу:
Пенсійні внески на пенсійний рахунок (№ індивідуального пенсійного рахунку) за пенсійним контрактом (серія та номер індивідуального пенсійного контракту), ПІБ.

Відслідковувати стан вашого пенсійного рахунку ви можете в особистому кабінеті. Скачайте додаток в Play Store

Коментар

Юрій Олексієнко
Керівник департаменту з питань інвестиційної діяльності

В жовтні було чимало важливих та впливових подій для фінансового ринку. В першу чергу варто відзначити засідання комітету з монетарної політики НБУ, який залишив поточну облікову ставку не зміною, на рівні 6%. Серед факторів, які спонукали регулятора до таких дій можна виділити низьку інфляцію. За 9 місяців ціни піднялися всього на 1.7%. Низка інфляція в умовах зниження економічної активності (-12.7% за перше півріччя) розв’язує руки НБУ щодо економічного стимулювання, який в свою чергу продовжує тримати облікову ставку на низькому рівні, що дозволяє забезпечити низьку вартість грошей та, як наслідок, підтримувати відновлення української економіки. Ще однією важливою подією жовтня стали місцеві вибори, які пройшли достатньо прогнозовано та без особливих ексцесів.

Непередбачуваним ризиком, що може стати важливим фактором розвитку фінансового ринку,  залишається активне зростання числа випадків нових заражень Covid-19, які в жовтні подвоїлися. Зокрема на початку звітного періоду фіксували 3-4 тис. нових випадків, а вже на при кінці денна кількість нових хворих сягала 8 тис. Суттєве зростання нових випадків захворювання на Covid-19 може підштовхнути уряд до запровадження нових обмежень для запобігання пандемії, що в сою чергу матиме негативні економічні наслідки.

Наприкінці жовтня трапилася найбільш значуща подія, яка сколихнула не тільки фінансові ринки, а й всю країну. Йде мова про рішення Конституційного суду України щодо скасування статті 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала відповідальність за недостовірне декларування. Конституційний суд, також, визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій. Таким чином, КС відкотив назад багаторічні антикорупційні напрацювання. Окрім соціальної значущості події, даний стан речей унеможливлює подальшу співпрацю з МВФ і іншими західними партнерами. А підтримка західних партнерів в умовах пандемії, економічної кризи та дефіциту бюджету є дуже важливою.

Ззовні на фінансовий ринок Україну тиснули вибори президента США та «локдаун» в основних європейських країна, що не стимулювало світових інвесторів йти на додаткові ризики та вкладати кошти в Україна.

Тим не менше, український фінансовий ринок пройшов жовтень буз яскравих тенденцій. Зокрема ринок ОВДП залишився на вересневих рівнях, в діапазоні 10%-11%, в залежності від термінів погашення. Сегмент українських єврооблігацій навіть збільшився в вартості. Депозитні ставки теж залишилися на своїх вже сформованих та звичних рівнях в області 8% (індекс депозитних ставок UIRD). Валютний сегмент українського фінансового ринку нарешті збалансувався на психологічній позначці в області 28.5 UAH/USD. 

У звітному періоді в портфель фонду “Фрі Флайт” були придбанні доларові облігації Міністерства фінансів України на загальну суму 1.2 млн. грн., що була накопичена від нових вкладень. В жовтні відбулося погашення доларових ОВДП, що дозволило розмістити отриману валюту на депозити для забезпечення диверсифікації фонду. Зокрема кошти було розміщено в АТ “Альфа Банк” у розмірі 247 тис. грн. та 2.4 тис. дол., в АТ “Таскомбанк” у розмірі 7 тис. дол., в АТ “Приватбанк ” у розмірі 3 тис. дол., в АТ “Ощадбанк” у розмірі 19 тис. дол.

За результатами жовтня доларова дохідність НПФ “Фрі Флайт” склала 0.2%. В гривні фонд продовжує демонструвати високу дохідність на рівні 0.7%, з початку року гривнева дохідність фонду склала 18.7%.   

Оскільки близько 100% портфелю фонду складають активи номіновані в доларах США, “ОТП Капітал” публікує динаміку чистих активів фонду перераховану у доларах США за курсом НБУ для більш якісного відображення дохідності фонду.

від 31.10.2020

БільшеПриховати

Калькулятор недержавної пенсії

Пенсійний калькулятор дозволяє провести орієнтовний розрахунок пенсії на визначений строк та суму пенсійних накопичень. Усі розрахунки є лише прогнозними та не гарантують отримання учасником доходу у майбутньому. Держава не несе відповідальність за дохідність інвестиційної політики Фонду. Будь-які дані, що будуть розраховані мають ілюстративний характер та не можуть гарантувати отримання доходу учасником.
Розрахувати пенсію за внесками
Спланувати внески для бажаної пенсії

Умови накопичення

років
12650
1 ₴3 000 000 ₴
%
1%16%30%

Умови виплат

років
150
%
1%16%30%

Розрахунок

Внесена сума
Накопичена сума
Розмір першої виплати
Розмір останньої виплати
Середній розмір щомісячної пенсії
*****
В процесі виплат накопичена сума продовжує приносити дохід, тому сума виплат перевищує суму накопичень
Виплачена сума:

Бажана пенсія

1 ₴3 000 000 ₴
років
12650
років
150
%
1%16%30%

Внески

Необхідний щомісячний внесок
Накопичена сума на початок виплат

Рада фонду

Рада фонду – це професіонали найвищого рівня, об’єднані спільними цінностями та орієновані на успіх. Свою роботу ми оцінюємо за трьома критеріями: ефективність, професіоналізм та інноваційність.

Вищим органом управління компанії OTP Capital є Наглядова Рада, до складу якої входять представники OTP Group з різних країн.

Обслуговуючі компанії

Адміністрування Фонду здійснює:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Адміністратор Пенсійного Фонду «Центр персоніфікованого обліку»
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ:
33193408
Державна реєстрація:
№1071­1050­0160­00611 від 13.07.2011
Ліцензія Нацкомфінпослуг:
АБ №115988 видана 14.08.2008
Строк дії:
безстрокова
Управління активами Фонду здійснює:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «ОТП Капітал»
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ:
35290039
Державна реєстрація:
№1070­1050­0760­36864 від 18.10.2012
Ліцензія НКЦПФР:
АД №075876 видана 28.09.2012
Строк дії:
з 29.09.2012 – необмежений
Зберігач активів Фонду:
Публічне акціонерне товариство «УкрСиббанк»
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ:
09807750
Державна реєстрація:
№1480­1050­0600­05624 від 23.08.2012
Ліцензія НКЦПФР:
АЕ №286558 видана 08.10.2013
Строк дії:
з 12.10.2013 – необмежений

Документи та звітність

Поширенi питання

Як працює НПФ?

Приватні особи та/або компанії здійснюють добровільні внески на пенсійний рахунок учасника. Активи накопичуються та зростають за рахунок інвестиційного прибутку. По досягненню пенсійного віку учасникові здійснюються пенсійні виплати. Впродовж періоду пенсійних виплат залишок коштів продовжує приносити прибуток.

Від чого залежить розмір майбутніх пенсійних виплат?

Розмір виплат (пенсії) залежить виключно від суми накопичень, що обліковуються на пенсійному рахунку учасника на момент призначення виплати та строку виплат. Для того, щоб заощадження працювали ефективніше, бажано починати здійснювати пенсійні внески якомога раніше – більший період часу для внесків та зростання пенсійних коштів за рахунок складного відсотка дозволять отримати більший інвестиційний прибуток. Навіть невеликі внески, але протягом тривалого часу, надають змогу накопичити хороший капітал.

Розрахувати свою майбутню пенсію можна за допомогою «Калькулятора недержавної пенсії».

В якій правовій формі створюються НПФ?

Недержавний пенсійний фонд – це юридична особа, що має статус неприбуткової організації, функціонує і здійснює діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків вкладників на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами та здійсненням пенсійних виплат.

Хто управляє та обслуговує НПФ?

Органом управління фонду є Рада фонду, яка здійснює контроль за поточною діяльністю фонду. Голова та члени Ради фонду проходять обов’язкове спеціальне навчання та отримують сертифікати спеціалістів з питань недержавного пенсійного забезпечення та мають періодично підтверджувати кваліфікацію. Рада фонду укладає договори:

На адміністрування (облік вкладників і учасників, ведення персональних рахунків, формування звітності та нарахування виплат) – з адміністратором НПФ;

На управління активами (інвестування коштів з метою їх примноження) – з компанією з управління активами;

На зберігання активів (відкриття та обслуговування рахунків, зберігання активів фонду) – з банком-зберігачем.

Дізнатися більше про обслуговуючі компанії «ОТП Пенсія».

Хто контролює діяльність фонду та компаній, що його обслуговує?

Існує суворий державний контроль НПФ з боку регулюючих органів. Фонд, а також кожна з обслуговуючих компаній підпорядковується своєму контролюючому органу.

Контроль за діяльністю фонду здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, контроль компанії з управління активами здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, контроль за діяльністю банка-зберігача здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національний банк України.

Крім того, недержавний пенсійний фонд та обслуговуючі компанії повинні щороку проходити незалежну аудиторську перевірку.

Чи постраждають накопичення у разі нестабільного становища обслуговуючої компанії?

Кошти пенсійного фонду обліковуються окремо від коштів обслуговуючих компаній. Тому, у разі виникнення проблем у адміністратора фонду, компанії з управління активами чи банка-зберігача, їх неплатоспроможності чи банкрутства, кошти учасників фонду будуть збережені та передані на обслуговування іншій компанії.

Чи можливе банкрутство НПФ та втрата накопичень?

Захист накопичень забезпечується законодавством і суворим контролем діяльності фонду з боку держави. НПФ є некомерційною організацією і не може бути оголошений банкрутом із подальшим припиненням відповідальності перед своїми учасниками. Закон передбачає особливу процедуру переведення коштів з одного НПФ в інший та унеможливлює втрату пенсійних коштів учасником.

Хто може бути учасником НПФ?

Учасником НПФ може бути будь-хто: громадянин України, іноземець чи особа без громадянства.

Зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом

По телефону з нашим співробітником
За допомогою форми зворотнього зв'язку