Новини

Карантинне послаблення і зміцнення ринку ОВДП

Що відбувається у світі?

Світові фінансові ринки продовжують відновлюватися. В найбільших економіках світу продовжується згасання пандемії Covid-19. Японія оголосила про дострокове завершення надзвичайного стану. А в багатьох європейських країнах пом’якшуються обмеження. Центральні банки продовжують допомагати долати наслідки кризи заливаючи грошима економіки. У багатьох країнах анонсуються нові фіскальні програми стимулювання. Все частіше з’являються новини про просування фармацевтичних компаній на шляху створення вакцини від Covid-19. Однак, є і не дуже приємні інформаційні потоки для світові економіки. В США активно обговорюють нові потенційні торгівельні обмеження з Китаєм.

Що відбувається в Україні?

В Україні теж поступово знімають карантинні обмеження, що буде позитивно впливати на збільшення економічної активності в Україні. Наслідки карантину вже розпочали агресивно проявлятися в статистичній інформації. Як відомо, ВВП України в першому кварталі знизилося на 1,5%, в квітні падіння склало 12%. Промислове виробництво в квітні теж продемонструвало значне зниження.

З великою імовірністю, складна економічна ситуація та низький інфляційний тиск буде стимулювати НБУ до подальшого зниження облікової ставки задля підтримки економіки України. Адже дешевий фінансовий ресурс – це стимулятор кредитування та економічної активності країни.

Ринок ОВДП фактично повернувся в докризові показники процентних ставок на вторинну ринку. Низький рівень дохідностей ОВДП дозволили Мінфіну відновити первинні аукціони. На разі дохідність складає близько 10%. З подальшим здешевленням фінансових ресурсів ставки продовжать слідувати низхідному тренду.

Стабілізація ринку ОВДП  і зниження процентних ставок буде позитивно впливати і на дохідність фондів під управлінням «ОТП Капітал».

Інші новини

27.05.2020
Нещодавно активи фонду «ОТП Пенсія», власником та компанією з управління активами якого є КУА «ОТП Капітал», перевищили позначку в 200...
Читати більше
14.05.2020
Наприкінці травня, вже дев’ятий рік поспіль ОТП Капітал разом з ОТП Банк запропонують своїм клієнтам сумісний «гібридний» фінансовий продукт. Історія...
Читати більше
14.05.2020
Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події Шановні інвестори та вкладники! Традиційно ми публікуємо наші оперативні повідомлення стосовно бачення поточної...
Читати більше