Результати роботи інвестиційних фондів: квітень 2022

В квітні фінансовий ринок країни продовжив працювати в умовах військового стану. На ринку цінних паперів в обігу знаходяться тільки військові облігації. В звітному місяці погасилася перша військова серія ОВДП. Загалом попит на військові облігації в квітні знизився і суми залучень урядом коштів зменшилися. Натомість НБУ продовжив викупати військові ОВДП, фінансуючи таким чином бюджет країни. Наразі в портфелі НБУ знаходиться 70 млрд. грн військових ОВДП. Такі дії негативно впливають на інфляцію, однак є доцільними в критичних умовах військового часу.

В свою чергу березневі дані інфляції показали активізацію інфляційного тиску в країні – на 4.5% зросли ціни в березні, а в річному відображенні ріст складає 13.7%. Значна інфляція зумовлена через розриви логістичних ланцюгів, фізичне зниження активів підприємств та об’єктів інфраструктури, дисбаланс в структурі попиту, тощо. Інфляція буде збільшуватися і далі та може сягнути області 20% і більше.

Валютний ринок функціонує тільки для забезпечення критичного імпорту за офіційним курсом 29.25 грн./дол. Його готівковий аналог наразі демонструє незначне послаблення гривні в квітні з 32 до 33.3 гривні за долар.

Українські єврооблігації теж демонстрували зниження в квітні. Зокрема ОЗДП з погашенням в вересні 2023 року знизилася з 50% до 40% від номіналу. Попри заяви міністра фінансів щодо важливості України обслуговувати свої зовнішні зобов’язання, закордонні інвестори закладають значну імовірність потенційних не своєчасних виплат по українським єврооблігаціям.

В квітні в портфель фонду “ОТП Класичний” були придбанні військові облігації з погашенням в липні 2022 року на 0.9 млн. грн. В депозитній частині 12.1 млн. грн. розміщено в АТ “Укргазбанк”, 1.5 млн. грн. в АТ “Таскомбанк”. В звітному місяці фонд “ОТП Класичний” зріс на 0.9% (10.7% річних). З початку року фонд приніс вкладникам 2.9%, що в річному відображенні складає 8.9%.

В депозитній частині  «ОТП Фонд Акцій» в квітні 1.2 млн. грн. розміщено в АТ “Укргазбанк”, 0.3 млн. грн. в АТ “Таскомбанк”. З початку року фонд ОТП “Фонд Акцій” приніс вкладникам 4.2%, що в річному відображенні складає 12.9%.

За результатами квітня фонд “ОТП Валютний” в доларах зріс на 0.6% або 7.2% річних.

Фонд “ОТП Діти” за результатами квітня зріс на 1%, або 12.0% річних. З початку року фонд приніс вкладникам 2.9%, що в річному відображенні складає 8.8%.

 

Інші новини

25.04.2022
ОТП Капітал продовжує проводити свою діяльність управління активами в умовах воєнного стану. Портфелі інвестиційних та пенсійних фондів в більшій мірі...
Читати більше
31.03.2022
Ринок ОВДП працює в обмеженому режимі. Тут є обіг суто «військових» облігацій, які можуть бути придбані інвесторами без комісій по...
Читати більше
21.03.2022
Маємо гарні новини та бажання поділитись з клієнтами, колегами, партнерами. Нагадаємо, що Компанія з управління активами OTP Capital є повноцінним...
Читати більше