Відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія» – фонд європейського походження, його одноосібним засновником є компанія OTP Capital.
Історія фонду ОТП Пенсія розпочалася в 2008 році. Фонд був створений з метою накопичення пенсійних коштів на користь фізичних осіб, незалежно від місця та характеру їх роботи, для подальшого управління ними, інвестування з отриманням доходу на користь учасників та здійснення пенсійних виплат.
Історична дохідність
Дохідність фонду
За даними на
Портфель фонду
За даними на 31.07.2022
Витрати
фонду
Ризик-профіль
фонду
Зазначений рівень ризику не обов’язково залишається незмінним і може змінюватися з часом.
Також звертаємо увагу інвесторів на той факт, що найнижчий рівень також не є безризиковою інвестицією.
Реквізити для
поповнення
Відслідковувати стан вашого пенсійного рахунку ви можете в особистому кабінеті. Скачайте додаток в Play Store
Калькулятор недержавної пенсії
Умови накопичення
Умови виплат
Розрахунок
Бажана пенсія
Внески
Cтруктура власності ТОВ «КУА «ОТП Капітал»
Код 01-10-041585 у реєстрі комерсантів і підприємств м. Будапешт, є публічною, акції якої перебувають у лістингу на однієї з провідних фондових біржах світу, а саме: – Budapest Stock Exchange (Hungarian: Budapesti Értéktőzsde), London Stock Exchange, Luxembourg Stock Exchange Загальна кількість Акцій розподіляється серед юридичних та фізичних осіб. Більш докладна інформація про основних акціонерів Акціонерне товариство «ОТП Банк» (Угорщина), міститься на сайті: https://www.otpbank.hu/portal/en/IR/Shares/OwnershipStructure Таким чином, враховуючи вищевикладене, у ТОВ «КУА «ОТП Капітал» фізичних осіб – кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), в розумінні Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», які мають можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого володіння часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, немає. Підтверджую достовірність, повноту та дійсність вищезазначеної інформації.
INGA KETTӦ Ingatlankezelӧ es Hasznosito Korlatolt Felelӧssegü Tarsasag (hu.)
Код 01-09-466302; Угорщина.
Місцезнаходження: Угорщина, 1051 м. Будапешт, вул. Надор, 16.
OTP Fund Management Private Company Limited by Shares (eng.),
OTP Alapkezelӧ Zartkӧrüen Mükӧdӧ Reszvenytarsasag (hu.),
Код 01-10-043959; Угорщина.
Місцезнаходження: Угорщина, 1026 м. Будапешт, вул.Ріадо 1-3
Join-stock company OTP Bank (eng.)
Код ЄДРПОУ – 21685166, Україна.
Місцезнаходження: Україна, 01033, місто Київ, вул. Жилянська, буд. 43
Limited liability company “Asset management company “OTP Capital”(eng.)
Код ЄДРПОУ – 35290039, Україна.
Місцезнаходження: Україна, м. Київ, вул. Фізкультури, 28 (Літера «Д»)
Кінцевий бенефіціарний власник відсутній відповідно до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення».
Статутний капітал не передбачений законодавством.
Прямий чи опосередкований вирішальний вплив на діяльність НПФ відсутній.
Рада фонду
Рада фонду – це професіонали найвищого рівня, об’єднані спільними цінностями та орієновані на успіх. Свою роботу ми оцінюємо за трьома критеріями: ефективність, професіоналізм та інноваційність.
Вищим органом управління компанії OTP Capital є Наглядова Рада, до складу якої входять представники OTP Group з різних країн.
Обслуговуючі компанії
Документи та звітність
Дві пенсії краще ніж одна
Поширенi питання
Як працює НПФ?
Приватні особи та/або компанії здійснюють добровільні внески на пенсійний рахунок учасника. Активи накопичуються та зростають за рахунок інвестиційного прибутку. По досягненню пенсійного віку учасникові здійснюються пенсійні виплати. Впродовж періоду пенсійних виплат залишок коштів продовжує приносити прибуток.
Від чого залежить розмір майбутніх пенсійних виплат?
Розмір виплат (пенсії) залежить виключно від суми накопичень, що обліковуються на пенсійному рахунку учасника на момент призначення виплати та строку виплат. Для того, щоб заощадження працювали ефективніше, бажано починати здійснювати пенсійні внески якомога раніше – більший період часу для внесків та зростання пенсійних коштів за рахунок складного відсотка дозволять отримати більший інвестиційний прибуток. Навіть невеликі внески, але протягом тривалого часу, надають змогу накопичити хороший капітал.
Розрахувати свою майбутню пенсію можна за допомогою «Калькулятора недержавної пенсії».
В якій правовій формі створюються НПФ?
Недержавний пенсійний фонд – це юридична особа, що має статус неприбуткової організації, функціонує і здійснює діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків вкладників на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами та здійсненням пенсійних виплат.
Хто управляє та обслуговує НПФ?
Органом управління фонду є Рада фонду, яка здійснює контроль за поточною діяльністю фонду. Голова та члени Ради фонду проходять обов’язкове спеціальне навчання та отримують сертифікати спеціалістів з питань недержавного пенсійного забезпечення та мають періодично підтверджувати кваліфікацію. Рада фонду укладає договори:
На адміністрування (облік вкладників і учасників, ведення персональних рахунків, формування звітності та нарахування виплат) – з адміністратором НПФ;
На управління активами (інвестування коштів з метою їх примноження) – з компанією з управління активами;
На зберігання активів (відкриття та обслуговування рахунків, зберігання активів фонду) – з банком-зберігачем.
Дізнатися більше про обслуговуючі компанії «ОТП Пенсія».
Хто контролює діяльність фонду та компаній, що його обслуговує?
Існує суворий державний контроль НПФ з боку регулюючих органів. Фонд, а також кожна з обслуговуючих компаній підпорядковується своєму контролюючому органу.
Контроль за діяльністю фонду здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, контроль компанії з управління активами здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, контроль за діяльністю банка-зберігача здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національний банк України.
Крім того, недержавний пенсійний фонд та обслуговуючі компанії повинні щороку проходити незалежну аудиторську перевірку.
Чи постраждають накопичення у разі нестабільного становища обслуговуючої компанії?
Кошти пенсійного фонду обліковуються окремо від коштів обслуговуючих компаній. Тому, у разі виникнення проблем у адміністратора фонду, компанії з управління активами чи банка-зберігача, їх неплатоспроможності чи банкрутства, кошти учасників фонду будуть збережені та передані на обслуговування іншій компанії.
Чи можливе банкрутство НПФ та втрата накопичень?
Захист накопичень забезпечується законодавством і суворим контролем діяльності фонду з боку держави. НПФ є некомерційною організацією і не може бути оголошений банкрутом із подальшим припиненням відповідальності перед своїми учасниками. Закон передбачає особливу процедуру переведення коштів з одного НПФ в інший та унеможливлює втрату пенсійних коштів учасником.
Хто може бути учасником НПФ?
Учасником НПФ може бути будь-хто: громадянин України, іноземець чи особа без громадянства.
Хто може здійснювати внески на користь учасників?
Вкладником можуть бути як фізичні особи (для себе, подружжя, дітей чи батьків), так і юридичні особи (роботодавець або професійне об’єднання, членом якого є учасник фонду).
Чи є вікові обмеження для участі у НПФ?
Мінімальний та максимальний вік учасника не обмежений законодавством. Наприклад, вік наймолодшого учасника «ОТП Пенсія» – 1 рік, а найстаршого – 91 рік.
Коментар
Юрій Олексієнко
Керівник департаменту з питань інвестиційної діяльності
В липні фінансовий ринок вийшов на максимальну активність з лютого 2022 року.
На первинному ринку ОВДП, нарешті, відбулось зростання відсоткових ставок. Міністерство фінансів України почало прислухатися до учасників ринку та перейшло в режим збільшення конкурентності відсоткових ставок ОВДП. На початку липня Мінфін збільшив дохідність валютних ОВДП до 4%, а в другій половині липня, ріст ставок відбувався і по гривневим випускам. Зокрема, дохідність по річним ОВДП збільшилася до 14%, а по півторарічним випускам дохідність пропонувалася на рівні 16%. Варто зазначити і те, що певні випуски валютних ОВДП пропонувалися з можливістю дострокового погашення. Загалом, рівень нових відсоткових ставок по гривневим ОВДП не вирішив проблему привабливості даного інструменту серед інвесторів. Очікування ринку наразі є значно вищими, особливо в умовах 25% облікової ставки та рівня інфляції, який прямує в область 30%. Саме тому основні залучення уряду на первинних аукціоном липня були за рахунок валютних ОВДП.
Ще однією важливою тенденцією липня є максимальна активізація учасників ринку в напрямку впливу на регулятора НКЦПФР щодо відкриття ринку цінних паперів. 3 24 лютого увесь ринок цінних паперів заблокований рішенням НКЦПФР у зв’язку з воєнним станом. Наразі заборонений обіг по усім старим випускам ОВДП, корпоративним, муніципальним, євро- облігаціям, акціям та іншим ЦП. Однак професійні учасники ринку, асоціації, приватні інвестори сходяться на тому, що ринок цінних паперів потрібно відкрити і відповідні бажання постійно ретранслюються на НКЦПФР. Відтак, з великою імовірністю в серпні-вересні ринок цінних паперів буде відкритий в певному форматі.
В сегменті єврооблігацій теж максимальна активність. Україна, не зважаючи на усі попередні заяви Міністра фінансів та інших представників уряду, все таки вирішила іти шляхом реструктуризації єврооблігацій. Були проведенні переговори з основними тримачами, був розроблений формат реструктуризації, була оголошена відповідна заява основних тримачів з попередньою згодою на даний формат, та в кінці кінців організоване голосування за відповідну реструктуризацію, результати якого будуть оприлюдненні 10 серпня. Наразі параметри наступні: відтермінувати усі платежі по українським єврооблігаціям на 2 роки включаючи як тіло так і нараховані відсотки, відсотки продовжують нараховуватися на неоплачені суми і будуть сплаченні після проходження 2-х річного періоду. Реакція ринку була нейтральною, адже даний сценарій вже був закладний в ціни ще в червні. Наразі українські єврооблігації торгнуться в діапазоні 34%-18% від номіналу.
Після активації процесу реструктуризації з боку держави за алогічним сценарієм пішли і усі державні компанії, зокрема, НАК «Нафтогаз», НЕК «Укренерго» та ДААДУ «Укравтодор». Тримачі єврооблігацій НАК «Нафтогаз» не підтримали реструктуризацію і компанія фактично потрапила в стан дефолту.
На валютному ринку теж багато зрушень, зокрема, 21 липня НБУ збільшив офіційний курс до 36.58 USD/UAH та 37.41 EUR/UAH. Готівковий ринок теж активізувався – за липень курс UAH/USD збільшився з 35 до 40, а на максимумах досягав 42.2 UAH/USD.
Управління фондом “ОТП Пенсія” в липні відбувалося в напрямку акумулювання ліквідності, та перекладання коштів в короткострокові депозити по максимальних ставках 15%-18%, а саме: 11.2 млн. грн. АТ “Таскомбанк”, 17.2 млн. грн. в АТ “Кредобанк”, 1.5 млн. в АТ “Укргазбанк”, 7 млн. грн. в АТ “Кредитвест” і 13.5 млн. грн. в АТ “Піреус Банк”.
НПФ “ОТП Пенсія” за результатами липня зріс на 1%, або 12.4% річних. З початку року фонд приніс вкладникам 4.6%, що в річному відображенні складає 8.0%.
від 31.07.2022