Відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія» – фонд європейського походження, його одноосібним засновником є компанія OTP Capital.
Історія фонду ОТП Пенсія розпочалася в 2008 році. Фонд був створений з метою накопичення пенсійних коштів на користь фізичних осіб, незалежно від місця та характеру їх роботи, для подальшого управління ними, інвестування з отриманням доходу на користь учасників та здійснення пенсійних виплат.
Історична дохідність
Дохідність фонду
За даними на
Портфель фонду
За даними на 31.03.2021
Витрати
фонду
Ризик-профіль
фонду
Зазначений рівень ризику не обов’язково залишається незмінним і може змінюватися з часом.
Також звертаємо увагу інвесторів на той факт, що найнижчий рівень також не є безризиковою інвестицією.
Реквізити для
поповнення
Відслідковувати стан вашого пенсійного рахунку ви можете в особистому кабінеті. Скачайте додаток в Play Store
Калькулятор недержавної пенсії
Умови накопичення
Умови виплат
Розрахунок
Бажана пенсія
Внески
Рада фонду
Рада фонду – це професіонали найвищого рівня, об’єднані спільними цінностями та орієновані на успіх. Свою роботу ми оцінюємо за трьома критеріями: ефективність, професіоналізм та інноваційність.
Вищим органом управління компанії OTP Capital є Наглядова Рада, до складу якої входять представники OTP Group з різних країн.
Обслуговуючі компанії
Документи та звітність
Дві пенсії краще ніж одна
Поширенi питання
Як працює НПФ?
Приватні особи та/або компанії здійснюють добровільні внески на пенсійний рахунок учасника. Активи накопичуються та зростають за рахунок інвестиційного прибутку. По досягненню пенсійного віку учасникові здійснюються пенсійні виплати. Впродовж періоду пенсійних виплат залишок коштів продовжує приносити прибуток.
Від чого залежить розмір майбутніх пенсійних виплат?
Розмір виплат (пенсії) залежить виключно від суми накопичень, що обліковуються на пенсійному рахунку учасника на момент призначення виплати та строку виплат. Для того, щоб заощадження працювали ефективніше, бажано починати здійснювати пенсійні внески якомога раніше – більший період часу для внесків та зростання пенсійних коштів за рахунок складного відсотка дозволять отримати більший інвестиційний прибуток. Навіть невеликі внески, але протягом тривалого часу, надають змогу накопичити хороший капітал.
Розрахувати свою майбутню пенсію можна за допомогою «Калькулятора недержавної пенсії».
В якій правовій формі створюються НПФ?
Недержавний пенсійний фонд – це юридична особа, що має статус неприбуткової організації, функціонує і здійснює діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків вкладників на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами та здійсненням пенсійних виплат.
Хто управляє та обслуговує НПФ?
Органом управління фонду є Рада фонду, яка здійснює контроль за поточною діяльністю фонду. Голова та члени Ради фонду проходять обов’язкове спеціальне навчання та отримують сертифікати спеціалістів з питань недержавного пенсійного забезпечення та мають періодично підтверджувати кваліфікацію. Рада фонду укладає договори:
На адміністрування (облік вкладників і учасників, ведення персональних рахунків, формування звітності та нарахування виплат) – з адміністратором НПФ;
На управління активами (інвестування коштів з метою їх примноження) – з компанією з управління активами;
На зберігання активів (відкриття та обслуговування рахунків, зберігання активів фонду) – з банком-зберігачем.
Дізнатися більше про обслуговуючі компанії «ОТП Пенсія».
Хто контролює діяльність фонду та компаній, що його обслуговує?
Існує суворий державний контроль НПФ з боку регулюючих органів. Фонд, а також кожна з обслуговуючих компаній підпорядковується своєму контролюючому органу.
Контроль за діяльністю фонду здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, контроль компанії з управління активами здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, контроль за діяльністю банка-зберігача здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Національний банк України.
Крім того, недержавний пенсійний фонд та обслуговуючі компанії повинні щороку проходити незалежну аудиторську перевірку.
Чи постраждають накопичення у разі нестабільного становища обслуговуючої компанії?
Кошти пенсійного фонду обліковуються окремо від коштів обслуговуючих компаній. Тому, у разі виникнення проблем у адміністратора фонду, компанії з управління активами чи банка-зберігача, їх неплатоспроможності чи банкрутства, кошти учасників фонду будуть збережені та передані на обслуговування іншій компанії.
Чи можливе банкрутство НПФ та втрата накопичень?
Захист накопичень забезпечується законодавством і суворим контролем діяльності фонду з боку держави. НПФ є некомерційною організацією і не може бути оголошений банкрутом із подальшим припиненням відповідальності перед своїми учасниками. Закон передбачає особливу процедуру переведення коштів з одного НПФ в інший та унеможливлює втрату пенсійних коштів учасником.
Хто може бути учасником НПФ?
Учасником НПФ може бути будь-хто: громадянин України, іноземець чи особа без громадянства.
Коментар
Юрій Олексієнко
Керівник департаменту з питань інвестиційної діяльності
Занепокоєння ринку щодо інфляції все таки не були марними. В січні ціни зросли на 1.3% за місяць та на 6.1% за рік, а в лютому на 1% та 7.5% відповідно. Обидва значення випадали за цільовий діапазон НБУ. Окрім того, регулятор погіршив прогноз по інфляції загалом по 2021-му році. Це все були тривожні дзвіночки, які давали зрозуміти, що Національний банк може розпочати охолоджувати монетарну політику поступовим збільшенням облікової ставки, що і відбулося в звітному періоді. НБУ на березневому засіданні збільшує облікову ставку з 6% до 6.5%. Такий рівень процентної ставки не є критичним і більше виконує роль сигналу для ринку з боку регулятора про готовність боротися за стабільність цін в подальшому. Але в будь якому випадку, учасники ринку будуть набагато пильніше слідкувати за інфляційними тенденціями. З іншого боку, третя хвиля Коронавірусу в Україні та все нові обмеження з боку місцевих та центральних органів влади призводить до зниження економічної активності країни, яка буде потребувати нових стимулів, як з фіскального так і з монетарного боку. В таких умовах Національному банку буде потрібно, все таки, концентрувати свою увагу на підтримці економічної активності, що в свою чергу унеможливіть підняття облікової ставки в найближчому майбутньому.
Як первинний так і вторинний ринок ОВДП залишилися в березні на дохідностях рівня лютого місяця. Особливих тенденцій по зміні відсоткових ставок по державним цінним паперам не спостерігалося. Аналогічна картина була і на депозитному ринку. В банківський системі висока ліквідність та наявність дешевого ресурсу не спонукає до зростання відсоткових ставок по депозитам. Валютний ринок теж був достатньо спокійним в березні місяці та коливався в діапазоні 27.7-28 UAH/USD.
В частині вкладень в акції зростання продемонстрували цінні папери ПАТ “Укрнафта” +22.4%. Вартість акції АТ “Райффайзен Банк Аваль” залишилася на рівні лютого.
У звітному періоді з портфеля фонду “ОТП Пенсія” були продані облігації Міністерства фінансів України на загальну суму 15.5 млн. грн., в свою чергу придбанні облігації Міністерства фінансів України на загальну суму 21.6 млн. грн. Інша частка вільних коштів розміщувалася на депозити: 0.7 млн. грн. в АТ “Альфабанк”, 2.1 млн. грн. в АТ “Укргазбанк”.
НПФ “ОТП Пенсія” за результатами березня приніс своїм вкладникам 0.8%, що складає 9.4% в річному відображенні. З початку року фонд приніс своїм вкладника 2.2% або 9.0% річних.
від 31.03.2021