Новини

Що стало причиною від’ємної дохідності ОТП Пенсія?

Шановні учасники фонду ОТП Пенсія!

Розуміємо ваше занепокоєння результатами, які показав фонд у березні. Тому хочемо прокоментувати ситуацію та пояснити, чому активи фонду «показали мінус».

Ми сформулювали короткі відповіді на ваші головні питання.

У мене зменшилась сума на рахунку. У чому справа?

Справа в переоцінці облігацій, які займають 43% в активах фонду.

Як здійснюється облік активів пенсійного фонду?

За міжнародними стандартами та світовими практиками, активи фонду повинні бути оцінені за їх ринковою вартістю, зазвичай це біржова ціна. На жаль, в Україні більшість угод по ОВДП є позабіржові, що унеможливлює отримувати щоденно біржову вартість ОВДП. З метою переоцінки ОВДП ми беремо вартість облігацій, яку публікує НБУ на своєму сайті для «розкриття інформації про справедливу вартість ОВДП у звітності». Детальніше за посиланням: https://bank.gov.ua/markets/ovdp/fair-value.

В березні дохідності на вторинному ринку ОВДП збільшились з 11% річних на початок місяця до 19% річних наприкінці. Ріст дохідності за облігаціями завжди призводить до падіння цін на такі облігації, причому, чим більший термін до її  погашення, тім більше падіння ціни. А тому за березень вартість облігацій знизилася за місяць на 9%-11%.

Оскільки майже половину портфеля фонду ОТП Пенсія займають державні облігації (ОВДП). Значне падіння вартості облігацій негативно відобразилось на активах фонду.

Чи втрачу я ці кошти?

Ні, зараз активи зменшились, але дохідність по ним зросла. Тобто, ваші активи зростають швидшими темпами, адже працюють зараз не під 11%, а під 19% річних.

Відповідно, все повернеться до звичного стану або від зворотної переоцінки (коли ставки підуть знову донизу), або від погашення ОВДП (якщо тримати облігації до погашення, то ми отримаємо заплановану дохідність).

Чи може бути дефолт по ОВДП?

НІ. Дефолт виключений. Макроекономічні показники в Україні демонструють міцність економіки попри кризові явища: після короткочасної девальвації гривні, пропозиція долара на міжбанку перевищувала попит цього тижня, що призвело до зміцнення гривні до рівня 26.9-27.3, інфляція залишається на рекордно низьких рівнях, очікується розширена співпраця з МВФ та іншими світовими донорами.  

Чи буде негативна переоцінка постійною від НБУ?

Ні. Це тимчасове явище, зумовлене пандемією коронавіруса та непередбаченістю нового уряду та Верховної Ради.

Коли ситуація покращиться?

Скоріш за все, вторинний ринок відновиться та відреагує в сторону збільшення вартості ОВДП після зняття карантину.

Очікуємо, що в травні-червні ситуація покращиться та активи повернуть свої ціни та вартість до рівня січня-лютого цього року.

Які очікування по дохідності ОТП Пенсія до кінця 2020?

Враховуючи вищенаведене, до кінця року ОТП Пенсія зможе принести своїм вкладникам більше 8% річних.

Більш розгорнутий коментар читайте в попередньому випуску новин.

Ну і наостанок, порада від професійних учасників фондового ринку: В активи потрібно заходити, коли вони пішли “донизу”. Тому не варто боятися падіння, можна використати дану ситуацію.

Інші новини

07.04.2020
Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події Шановні інвестори та вкладники інвестиційних та пенсійних фондів, що знаходяться в управлінні ОТП...
Читати більше
02.04.2020
Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події Шановні учасники фонду ОТП Пенсія, ми розуміємо Вашу стурбованість результатами, які демонструє фонд...
Читати більше
31.03.2020
Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події Шановні інвестори та вкладники інвестиційних та пенсійних фондів, що знаходяться в управлінні ОТП...
Читати більше