Новини

Нафта. МВФ. ОВДП. Чого чекати?

Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події

Шановні інвестори та вкладники! Традиційно ми публікуємо наші оперативні повідомлення стосовно бачення поточної економічної ситуації у світі та Україні, а також стану активів, які знаходяться в портфелях інвестиційних та пенсійних фондів під управлянням ОТП Капітал.

Що відбувається у світі?

На світових ринках переполоху наробила нафта. Зокрема в понеділок, вартість травневого ф’ючерса вперше в історії опустилася нижче нуля і досягла від’ємного значення в мінус 37 дол. за барель. Фактично, це створило ситуацію, коли продавці доплачують покупцям за купівлю нафти марки WTI. Це все викликано значним переважанням пропозиції над попитом в умовах обмежених можливостей до зберігання нафти. Тобто, зниження попиту та наповненість місткостей для зберігання створили ситуацію, коли продавцям вигідніше доплатити за зберігання, аніж консервувати свердловини. Наразі існує багато точок зору на нафтовий ринок, від мінус 100 дол. за барель до швидкої стабілізації ситуації. В будь-якому випадку, нафтовий ринок є критично важливим для економічного здоров’я багатьох країн і від’ємні значення не приносять нічого хорошого.

Що відбувається в Україні?

В Україні продовжується рух в сторону МВФ. Новий бар’єр у вигляді 16 тисяч правок по законопроекту №2571-д «Про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» (так званому «антиколомойському» закону) парламент проходить зміною в регламенті і поєднання даних правок в окремі групи. Це дозволить провести голосування не по окремих правках, а безпосередньо по групах, що значно скорить час опрацювання даного законопроекту.

Як зазначалося нами раніше, ми очікуємо голосування цього законопроекту в другому читанні ще до кінця квітні, що відкриє доступ до фінансування з боку західних партнерів. Як президент, так і уряд націлені на максимально швидке відновлення співпраці з МВФ. Дану точку зору президент озвучив в п’ятничному ефірі на одному з телеканалів.

Ще однією важливою подією цього тижня буде рішення НБУ щодо облікової ставки, яке очікується в четвер 23 квітня 2020. Ринкові очікування в більшій мірі налаштовані на зниження облікової ставки, адже інфляція знаходиться на достатньо низькому рівні, що відкриває можливості Національному банку до стимулювання економіки через здешевлення кредитних ресурсів.  

Що відбувається на ринку ОВДП та як це впливає на результати фондів?

Ринок ОВДП, який є найбільш важливим для фондів ОТП Капітал, слідує позитивним тенденціям. На вторинному ринку попит підростає, дохідності поступово зменшується. Уряд на первинних аукціонах ОВДП не продає. Пов’язане це з високими ставками на вторинному ринку. Грубо кажучи, по 14-15% мінфін позичати на ринку не хоче. 

Позитивні тенденції на вторинному ринку в черговий раз відобразилися на вартості ОВДП в портфелях фондів. Зокрема сьогодні, в більшості фондів відбулася переоцінка ОВДП зі значним збільшенням їх вартості через зниження дохідностей в середньому з 17,5% до 16,5%. Збільшення вартості ОВДП підвищує вартість активів фонді, що в свою чергу збільшує прибутковість самих фондів. Зокрема,  фонд «ОТП Класичний» зріс за день на 0,4%, «ОТП Діти» на 1%, «ОТП Подвійний результат» на 1,1%, «ОТП Подвійний» на 1,4%. Схожу динаміку має й фонд «ОТП Пенсія» та показав підвищення на 0,7%.

Слідкуємо за наступними подіями. Тримаємо руку на пульсі.

Інші новини

14.04.2020
Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події Шановні інвестори та вкладники! Ми продовжуємо публікацію оперативних повідомлень стосовно бачення поточної економічної...
Читати більше
10.04.2020
Шановні учасники фонду ОТП Пенсія! Розуміємо ваше занепокоєння результатами, які показав фонд у березні. Тому хочемо прокоментувати ситуацію та пояснити,...
Читати більше
07.04.2020
Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події Шановні інвестори та вкладники інвестиційних та пенсійних фондів, що знаходяться в управлінні ОТП...
Читати більше