Новини

Рішення НБУ: облікова ставка 8%

В четвер, 23 квітня, НБУ прийняв естафету більшості центральних банків світу з підтримки економіки і понизив облікову ставку на 2 пункти з 10% до 8%.

Низька економічна активність знижує інфляційний тиск, який дозволяє Національному банку проводити агресивну політику з підтримки економіки в період кризи без побоювань за ріст цін. Крім того, Україна знаходиться на порозі отримання величезного траншу фінансової допомоги від МВФ під низьку ставку, що дозволить частково закрити дефіцит бюджету і стабілізувати фінансову систему країни. Цей факт розв’язує руки НБУ і стимулює до зниження облікової ставки.

Таким чином, на наших очах формується своєрідна «антикризова супер команда», в складі якої є мінфін з антикризовим бюджетом, НБУ з підтримуючою монетарною політикою та МВФ і західні партнери з масивною фінансовою допомогою.

А тепер декілька слів про облікову ставку у 8%.

Ставка не є відірваним від реальності показником. Облікова ставка здійснює величезний вплив на фінансову систему багатьма механізмами. Низькою обліковою ставкою НБУ значно знижує вартість грошей в країні, стимулюючи кредитування та розганяючи економічну активність. Для здешевлення грошей в НБУ є багато механізмів, однак регулятор ще більше їх розширює, зокрема запроваджуються довгострокові кредит рефінансування (до 5 років), розширюється перелік об’єктів  застави,  створюється процентний своп. Запроваджують додаткові механізми, які дозволять банкам ще легше формувати дешеві та довгострокові пасиви з метою подальшого масового кредитування.

Як це впливає на результати фондів?

Зниження вартості грошей в країні призводить з часом до зменшення процентних ставок по ОВДП. А саме ОВДП є основним інструментом, з якого сформовані портфелі фондів під управлінням ОТП Капітал. Зниження дохідностей державних облігацій буде збільшувати їх вартість, що трансформуватиметься на збільшення прибутковості фондів..

Інші новини

22.04.2020
Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події Шановні інвестори та вкладники! Традиційно ми публікуємо наші оперативні повідомлення стосовно бачення поточної...
Читати більше
14.04.2020
Рубрика OTP Capital: Погляд на актуальні події Шановні інвестори та вкладники! Ми продовжуємо публікацію оперативних повідомлень стосовно бачення поточної економічної...
Читати більше
10.04.2020
Шановні учасники фонду ОТП Пенсія! Розуміємо ваше занепокоєння результатами, які показав фонд у березні. Тому хочемо прокоментувати ситуацію та пояснити,...
Читати більше