Інвестиційна діяльність OTP Capital – травень 2022

КУА «ОТП Капітал» продовжує проводити свою діяльність управління активами в умовах воєнного стану. Портфелі пенсійних та інвестиційних фондів дотримуються диверсифікованої структури як в розрізі видів інструментів, так і за часом виплати відсотків та погашень. Нові розміщення вільних коштів мають на меті підтримку максимальної ліквідності активів фондів.

В умовах обмежень, встановлених НКЦПФР, в перші тижні травня, КУА «ОТП Капітал» активно співпрацював з емітентами корпоративних облігацій задля отримання купонних платежів та  здійснення погашень. КУА «ОТП Капітал» запропонував та погодив з ТОВ «СС ЛОУН» реструктуризацію погашення його корпоративних облігацій Серії А: погашення номінальної вартості облігацій буде відбуватися щомісячно до кінця 2022 року, де відсоткова ставка на залишки збережена на рівні 20% річних. Це дасть фондам покращувати щомісяця свою ліквідність до початку відкриття ринку та збереже високу дохідність по залишкам до повного погашення номінальної вартості облігацій. В свою чергу, КУА «ОТП Капітал» провів координацію погашення корпоративних облігацій АТ «Укрпошта», Серія Б, та виплату купона по корпоративним облігаціям ТОВ «Нова Пошта», Серія Б. Отримані кошти були розміщені в короткострокові військові ОВДП та на депозити, переважно, в державні банки. Задля пришвидшення виконання оферти по корпоративним облігаціям ТОВ «Альфа-Лізинг Україна», КУА «ОТП Капітал» провів перемовини з керівництвом емітента та узгодив можливості отримання коштів, паралельно провівши співбесіду з НКЦПФР, щодо отримання індивідуального дозволу на перестановку ЦП.

Валютний ринок був дуже турбулентний в перші тижні травня. НБУ намагається поступово пом’якшувати обмеження на валютному ринку, що були введені під час воєнного стану. Так, з 21 травня 2022 року регулятор скасував обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%. Крім того, НБУ дозволив банкам списувати з гривневих рахунків клієнтів кошти, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном, однак, задля балансування, зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, зі 100 тис. грн. до 50 тис. грн в еквіваленті. Нові правила активізували ринок готівкової гривни, де курс підскочив до 37-39 грн./дол. в понеділок, 23.05.2022, тоді як вже 25.05.2022, почав стабілізуватися на рівні 35-37 грн./дол. Регулятор вважає, що «це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій». ОТП Капітал вбачає, що НБУ поступово буде пом’якшувати існуючі обмеження на валютному ринку задля запобігання великих коливань, та радить не панікувати в перші дні лібералізації, бо частка спекулятивного попиту може переважати ринкові тенденції.

Банківський сектор прозвітував збитки за результатами першого кварталу 2022 року. Головна причина таких результатів це необхідність формувати резерви під очікувані втрати, тоді як операційний сегмент в банках залишався прибутковим попри воєнні дії. Ліквідність в банківському секторі залишається високою попри відтік у перші два місяці цього року та воєнні ризики. Більше того, частка коштів на вимогу оновила максимум, але кошти компаній у іноземній валюті зменшились, де головна причина це зменшення їх виручки. Попит на кредити суттєво впав з боку населення, тоді як з боку компаній він зберігається. Головною складовою подальшого фінансового стану банків буде реалізація кредитного ризику в умовах воєнного стану.

Світова підтримка. Травень місяць виявився активним в світлі отримання затвердженої допомоги від світових союзників України, США та ЄС, в розмірі 40 млрд. доларів та 2 млдр. Євро відповідно. Президент США, Джо Байден, підписав закон про ленд-ліз, після того як він був схвалений Сенатом та Конгресом США. Загальна сума допомоги в від США була збільшена з 33 млрд. до 40 млрд. доларів, з яких біля половини цих коштів піде як на військові так і на гуманітарні потреби України. А саме,

Безпека та оборона – 23.8 млрд. дол.

Зокрема Україні:

  • 6 млрд. дол.: надання озброєння, військового обладнання, підготовки, логістичної підтримки матеріально-технічного забезпечення, розвідувальної підтримки України.
  • 4 млрд. дол.:  іноземне військове фінансування Держдепу США для додаткової підтримки Україні.

Решта, на на поповнення американських запасів озброєння та військової техніки, підтримка Європейського командування  операцій із підтримки місій, розвідувальної підтримки,  придбання критично важливих боєприпасів для збільшення запасів Міноборони США, для зменшення існуючих обмежень промислової бази з метою прискорення виробництва ракет.

Економічна допомога – 9 млрд. дол.

Зокрема Україні:

  • 8 млрд. дол.:  на термінові потреби в Україні, для надання прямої бюджетної підтримки.
  • 400 млн. дол.:  для підтримки правоохоронних органів та забезпечення верховенства права в Україні, зокрема для проведення розслідувань та документування військових злочинів та порушення прав людини.
  • 100 млн. дол.: для забезпечення захисту від наслідків хімічних, біологічних та ядерних загроз та розширення програм розмінування.

Решта, 500 млн. дол.,  для підтримки ЄБРР із забезпечення економічних та енергетичних потреб України.

Гуманітарна допомога – 6.6 млрд. дол

Зокрема Україні:

  • 350 млн. дол. для надання гуманітарної допомоги біженцям із України.
  • 150 млн. дол.  для допомоги країнам, у т.ч.  Україні, пом’якшити вплив зростання цін на продукти харчування.
  • 900 млн. дол. для надання допомоги біженцям з України на території США.
  • 54 млн. дол. для надання медичної допомоги для біженців із України на території США.

Решта, для надання продовольчої допомоги людям у всьому світі та для попередження та реагування на глобальну продовольчу небезпеку.

За поточною вартістю активів фондів ви можете слідкувати на нашому сайті.

Інші новини

10.05.2022
В квітні фінансовий ринок країни продовжив працювати в умовах військового стану. На ринку цінних паперів в обігу знаходяться тільки військові...
Читати більше
25.04.2022
ОТП Капітал продовжує проводити свою діяльність управління активами в умовах воєнного стану. Портфелі інвестиційних та пенсійних фондів в більшій мірі...
Читати більше
31.03.2022
Ринок ОВДП працює в обмеженому режимі. Тут є обіг суто «військових» облігацій, які можуть бути придбані інвесторами без комісій по...
Читати більше