Результати роботи інвестиційних фондів: липень 2022

В липні фінансовий ринок вийшов на максимальну активність з лютого 2022 року.

На первинному ринку ОВДП, нарешті, відбулось зростання відсоткових ставок. Міністерство фінансів України почало прислухатися до учасників ринку та перейшло в режим збільшення конкурентності відсоткових ставок ОВДП. На початку липня Мінфін збільшив дохідність валютних ОВДП до 4%, а в другій половині липня  ріст ставок відбувався і по гривневим випускам. Зокрема, дохідність по річним ОВДП збільшилася до 14%, а по півторарічним випускам дохідність пропонувалася на рівні 16%. Варто зазначити і те, що певні випуски валютних ОВДП пропонувалися з можливістю дострокового погашення. Загалом, рівень нових відсоткових ставок по гривневим ОВДП не вирішив проблему привабливості даного інструменту серед інвесторів. Очікування ринку наразі є значно вищими, особливо в умовах 25% облікової ставки та рівня інфляції, який прямує в область 30%. Саме тому основні залучення уряду на первинних аукціоном липня були за рахунок валютних ОВДП.

Ще однією важливою тенденцією липня є максимальна активізація учасників ринку в напрямку впливу на регулятора НКЦПФР щодо відкриття ринку цінних паперів. 3 24 лютого увесь ринок цінних паперів заблокований рішенням НКЦПФР у зв’язку з воєнним станом. Наразі заборонений обіг по усім старим випускам ОВДП, корпоративним, муніципальним, євро- облігаціям, акціям та іншим ЦП. Однак професійні учасники ринку, асоціації, приватні інвестори сходяться на тому, що ринок цінних паперів потрібно відкрити і відповідні бажання постійно ретранслюються на НКЦПФР. Відтак, з великою імовірністю в серпні-вересні ринок цінних паперів буде відкритий в певному форматі.

В сегменті єврооблігацій теж максимальна активність. Україна, не зважаючи на усі попередні заяви Міністра фінансів та інших представників уряду, все таки вирішила іти шляхом реструктуризації єврооблігацій. Були проведенні переговори з основними тримачами, був розроблений формат реструктуризації, була оголошена відповідна заява основних тримачів з попередньою згодою на даний формат, та в кінці кінців організоване голосування за відповідну реструктуризацію, результати якого будуть оприлюдненні 10 серпня. Наразі параметри наступні: відтермінувати усі платежі по українським єврооблігаціям на 2 роки включаючи як тіло так і нараховані відсотки, відсотки продовжують нараховуватися на неоплачені суми і будуть сплаченні після проходження 2-х річного періоду. Реакція ринку була нейтральною, адже даний сценарій вже був закладний в ціни ще в червні. Наразі українські єврооблігації торгуються в діапазоні 34%-18% від номіналу.

Після активації процесу реструктуризації з боку держави за алогічним сценарієм пішли і усі державні компанії, зокрема, НАК «Нафтогаз», НЭК «Укрэнерго» та ГААДУ «Укравтодор». Тримачі єврооблігацій НАК «Нафтогаз» не підтримали реструктуризацію і компанія фактично потрапила в стан дефолту.

На валютному ринку теж багато зрушень, зокрема, 21 липня НБУ збільшив офіційний курс до 36.58 USD/UAH та 37.41 EUR/UAH. Готівковий ринок теж активізувався – за липень курс UAH/USD збільшився з 35 до 40, а на максимумах досягав 42.2 UAH/USD.

Управління фондами “ОТП Класичний”, “ОТП Фонд Акцій”   в липні відбувалося в напрямку акумулювання ліквідності, та перекладання коштів в короткострокові депозити по максимальних ставках 15%-18%.  7.2 млн. грн. було розміщено по фонду “ОТП Класичний”  в депозити в АТ “Таскомбанк”, 2.9 млн. грн. в АТ “Кредобанк” та 0.7 млн. грн. в АТ “Піреусбанк”, 0.4 млн. грн. АТ “Кредобанк” по фонду “ОТП Фонд Акцій”.

В липні фонд “ОТП Класичний” зріс на 1.0% (13.2% річних). З початку року фонд приніс вкладникам 5.8%, що в річному відображенні складає 10.1%, ОТП “Фонд Акцій” приніс вкладникам 5.1%, що в річному відображенні складає 8.9%.

За результатами липня за рахунок переоцінки за новим офіційним курсом фонд “ОТП Валютний” в гривні зріс на 25.2%. В доларах липнева дохідність склала на 0.2% або 2.3% річних. З початку року фонд приніс вкладникам 4.5% в доларах, що в річному відображенні складає 7.8%.

Фонд “ОТП Діти” за результатами липня зріс на 1%, або 13.1% річних. З початку року фонд приніс вкладникам 5.9%, що в річному відображенні складає 10.3%.

Інші новини

29.07.2022
15 років становлення – не легкий, але успішний шлях як для компанії OTP Capital та її клієнтів. Компанію було засновано...
Читати більше
29.07.2022
15.07.2022 року компанія ОТП Капітал отримала від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) індивідуальний дозвіл...
Читати більше
11.07.2022
КУА «ОТП Капітал» не припиняє свою діяльність управління активами в умовах воєнного стану та активно реагує на події, що відбуваються...
Читати більше