Інвестиційна діяльність OTP Capital – червень 2022

КУА «ОТП Капітал» не припиняє свою діяльність управління активами в умовах воєнного стану та активно реагує на події, що відбуваються на ринку. Портфелі пенсійних та інвестиційних фондів дотримуються диверсифікованої структури, збільшуючи максимальну ліквідність за рахунок погашень та виплати відсотків.

Після підвищення облікової ставки з 10% до 25%, банківський сектор відреагував миттєво збільшенням відсоткових ставок по депозитним продуктам в область 12%-20%. В той же час, на первинних аукціонах Міністерство Фінансів України відмовилось піднімати дохідності по військовим ОВДП, залишивши їх на рівні 9.5%-11%. КУА «ОТП Капітал» скористався дисбалансом ставок та максимально перевкладав вільні кошти в короткострокові депозити, що дозволило збільшити середні дохідності фондів. В червні, для фонду ПНЗІФ «ОТП Подвійний», КУА «ОТП Капітал» отримав індивідуальне рішення від НКЦПФР про розміщення ІС фонду та залучив нового інвестора задля закриття репо угоди. Таки дії дозволили фонду ПНЗІФ «ОТП Подвійний» уникнути витрат в розмірі біля 1.4 млн. грн., що з’явились після підняття облікової ставки, та суттєво покращити темпи зростання активів в період червень-серпень. В секторі корпоративних облігацій, КУА «ОТП Капітал» скористався офертою по корпоративних облігаціях АК «Альфа Банк», а отримані кошти розмістив в короткострокові військові ОВДП. Виплата по корпоративним облігаціям ТОВ «СС ЛОУН» в червні була розміщена на короткострокові депозити та військові ОВДП.

Валютний ринок знайшов свій еквілібріум в межах 35.3-35.7 грн./дол. Після травневої турбулентності, коли готівковий курс зростав до 39 грн./дол. та відкочувався до 36 грн./дол., поступово знизився та стабілізувався біля 35.5 грн/дол. Маємо зазначити, що валютні інтервенції НБУ в червні зросли до 4 млрд. дол. в порівнянні з травневими 3.2 млрд. дол. Задля відновлення самобалансування валютного ринку, в червні був ухвалений закон про підстави для скасування переліку товарів критичного імпорту, який діє з початку російського вторгнення. Цей закон поверне мита та податки на імпорт товарів та послуг, що призведе до зменшення тиску на курс гривні.

Банківський сектор працює стабільно. Довіра вкладників зберігається. Ліквідність в банківському секторі на кінець червня залишається високою про що свідчить об’єм в 600 млрд. грн. на рахунках фізичних осіб. Ріст депозитних ставок дозволить банкам зберегти рівень пасивів, тоді як кредитування загальмує в найближчому часі. Потрібно зазначити, що вперше за п’ять років банківський сектор став збитковим через зростання відрахувань до резервів. За прогнозами НБУ, банки можуть втратити щонайменше 20% кредитного портфеля. Як ми зазначали в попередніх дописах, головною складовою подальшого фінансового стану банків буде реалізація кредитного ризику в умовах воєнного стану.

Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС. Це робить Україну повноправним членом програм та ініціатив Євросоюзу. Зокрема, відкривається доступ, без інституціональних посередників, до фінансової допомоги ЄС, призначеної для країн, які готуються до вступу в ЄС, і надається у формі грантів, інвестицій та технічної допомоги. Фінансові інструменти у випадку їх успішної імплементації допоможуть глибше інтегрувати українську економіку в єдиний ринок ЄС, покращити бізнес-середовище в Україні, залучити необхідні прямі іноземні інвестиції та підтримати створення робочих місць в країні.

Інші новини

08.07.2022
Дефіцитний торговий балансу через заблокований експорт, висока фактична та очікувана інфляція, дефіцит держбюджету, девальваційні очікування, потенційне знецінення гривневих вкладень та...
Читати більше
29.06.2022
24 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України був введений воєнний стан....
Читати більше
13.06.2022
Після відкидання ворога зі значної частини центру та півночі України економічне життя в значній кількості регіонів України почало поступово відновлюватися....
Читати більше