Результати роботи інвестиційних фондів: травень 2022

Після відкидання ворога зі значної частини центру та півночі України економічне життя в значній кількості регіонів України почало поступово відновлюватися. Показники економічної активності продемонстрували значний стрибок в квітні та травні. Дані процеси почали впливати на попит з боку домогосподарств та бізнесу, що в свою чергу значно збільшило імпорт, а за відсутності можливості експортувати, такий стан призвів до дефіциту торгового балансу. З іншого боку, в країні залишаються високі темпи фактичної і очікуваної інфляції через ріст цін на зовнішніх товарних ринках,  порушення логістичних зав’язків та недовіру до гривні. Зростає і дефіцит держбюджету, який активно фінансується НБУ, що, знову ж таки, підсилює інфляцію. На противагу, гривневі інструменти (депозити, ОВДП) дозволяють в середньому отримати 10%-11%, що ще більше стимулює населення позбуватися гривні через споживання або через валютний ринок, адже за такого рівня процентних ставок заощадження швидко з’їдає інфляція.  Відтак, в травні ми отримали рекордні темпи девальвації та рекордні вливання долару на ринок з резервів НБУ для стабілізації ситуації. Так довго продовжуватися не могло, адже занадто багато сформувалося дисбалансів, які могли призвести до ще більш негативних наслідків у вигляді проїдання резервів та остаточного знецінення гривні, гривневих заощаджень та повну доларизацію економіки.

Для вирішення вищеописаної ситуації НБУ, на початку червня, прийняв рішення збільшити облікову ставку з 10% до 25%. Рішення агресивне та неоднозначне, однак воно чітко націлене на зменшення інфляції та укріплення гривні. Механізм передбачає значне збільшення вартості кредитів та збільшення дохідності гривневих інструментів, що призводить до зменшення споживчої активності та збільшення заощаджень в гривневих інструментах, що в свою чергу послаблює інфляційний і девальваційний тиск.

Фактично, для фінансового ринку потрібен лаг часу для формування нових процентних ставок, однак даний процес вже розпочався і з великою імовірністю до кінця червня фінансовий сектор України житиме в новій парадигмі відсоткових ставок по депозитам, кредитам, ОВДП тощо.

В свою чергу ОТП Капітал передбачав подібні ринкові рухи, тому всю ліквідність Фонду, яка поверталась з  депозитів, погашених корпоративних облігацій та ОВДП розміщав в короткі інструменти – депозити та ОВДП, що дозволить, з часом, перекласти їх, а це близько 20% від активів фонду, по нових високих відсоткових ставках.

В звітному місяці фонд “ОТП Класичний” зріс на 0.9% (11.1% річних). З початку року фонд приніс вкладникам 3.8%, що в річному відображенні складає 9.3%.

З початку року фонд ОТП “Фонд Акцій” приніс вкладникам 4.4%, що в річному відображенні складає 11.0%.

За результатами травня фонд “ОТП Валютний” в доларах зріс на 0.6% або 7.6% річних. З початку року фонд приніс вкладникам 3.7% в доларах, що в річному відображенні складає 9.1%.

Фонд “ОТП Діти” за результатами травня зріс на 1%, або 12.3% річних. З початку року фонд приніс вкладникам 3.9%, що в річному відображенні складає 9.5%.

Інші новини

07.06.2022
Кожної весни, починаючи з 2017 року, ми пропонуємо нашим клієнтам стати інвесторами вкладу «Подвійний результат». Це гібридний продукт, що передбачає...
Читати більше
26.05.2022
КУА «ОТП Капітал» продовжує проводити свою діяльність управління активами в умовах воєнного стану. Портфелі пенсійних та інвестиційних фондів дотримуються диверсифікованої...
Читати більше
10.05.2022
В квітні фінансовий ринок країни продовжив працювати в умовах військового стану. На ринку цінних паперів в обігу знаходяться тільки військові...
Читати більше