Останні зміни на фондовому ринку в умовах воєнного стану

24 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України був введений воєнний стан. Відразу відреагувала Національна Комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), яка прийняла рішення призупинити всі операції на ринку цінних паперів починаючи з 24.02.2022.

Пройшло вже 4 місяця, і ми бачимо поступові позитивні зміни як у ситуації в країні, так і на фондовому ринку , розширюється перелік операцій, що дозволено проводити з цінними паперами.

Так, в травні згідно з рішенням НКЦПФР №157 від 11.03.2022 р. інвесторам фонду «ОТП Подвійний результат» були виплачені дивіденди, які були накопичені у вигляді доходу фонду до 24 лютого 2022 року.

15.06.2022 НКЦПФР внесла ще додаткові зміни рішення  №144 від 08.03.2022, а саме дозволила розміщення цінних паперів інститутів спільного інвестування (ІСІ) при цьому обіг та викуп таких цінних паперів продовжують бути заборонені.

Але, фінансовий ринок країни продовжує працювати в умовах воєнного стану. На фондовому ринку в обігу знаходяться тільки так звані військові (емітовані у період військового часу) облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) з фіксованою дохідністю, що встановлюється Міністерством фінансів України та яка на сьогоднішній момент находиться на рівні 9.5 – 11%. Після того як на початку червня НБУ неочікувано різко підняв облікову ставку с 10% до 25%, фондовий ринок мав відповідним чином відреагувати: підняттям дохідностей по ОВДП, що призвело б до значного зниження цін на них. Це, в свою чергу, негативно вплинуло б на дохідності фондів, основна частина яких вкладені саме у ОВДП, знизивши їх поточні показники на 9%-17%, в залежності від частки ОВДП в портфелях.

Наразі цього не відбулось лише тому, що фондовий ринок перебуває в обмеженому стані, де ринкові угоди заборонені. Активи ІСІ обліковуються по амортизованій вартості, без врахування ринкових цін, базуючись на цінах закриття ринку від 23.02.2022.

Враховуючи вищезазначене, КУА ОТП Капітал рекомендує клієнтам не купувати інвестиційні сертифікати ІСІ в поточних умовах, а дочекатися остаточного відкриття фондового ринку, запуску повноцінного обігу та встановлення ринкових цін на цінні папери.

Зі свого боку ми кожного дня аналізуємо ситуацію на ринку, та одразу повідомимо коли будуть сприятливі умови для купівлі інвестиційних сертифікаті ІСІ, що знаходяться під нашим управлінням.

Інші новини

13.06.2022
Після відкидання ворога зі значної частини центру та півночі України економічне життя в значній кількості регіонів України почало поступово відновлюватися....
Читати більше
07.06.2022
Кожної весни, починаючи з 2017 року, ми пропонуємо нашим клієнтам стати інвесторами вкладу «Подвійний результат». Це гібридний продукт, що передбачає...
Читати більше
26.05.2022
КУА «ОТП Капітал» продовжує проводити свою діяльність управління активами в умовах воєнного стану. Портфелі пенсійних та інвестиційних фондів дотримуються диверсифікованої...
Читати більше