Результати роботи інвестиційних фондів: червень 2022

Дефіцитний торговий балансу через заблокований експорт, висока фактична та очікувана інфляція, дефіцит держбюджету, девальваційні очікування, потенційне знецінення гривневих вкладень та посилення доларизації економіки – це все виклики, з якими стикнулася українська економіка через війну з рф.

Для нівелювання вищезгаданих негативних явищ  НБУ, на початку червня, прийняв рішення збільшити облікову ставку з 10% до 25%. Рішення агресивне та неоднозначне, однак, воно чітко націлене на зменшення інфляції, укріплення гривні, збереження гривневих заощаджень та стабілізацію економки загалом.

Проте швидкого підвищення відсоткових ставок в системі не сталося, що і очікувалося, після такого стрибка облікової ставки. Уряд продовжив випускати військові облігації з дохідністю близькою до 10%. За таких умова ринок суттєво зменшив обсяґи придбання ОВДП, та як наслідок уряд зміг залучити всього 35% від обсягу погашення ОВДП в червні.  Така ситуація, швидше за все, не зможе тривати довго і уряд піде на поступки та підніме ставки по військовим облігаціям. Банки в свою чергу теж поступово піднімають відсоткові ставки по депозитам.

Управління фондами “ОТП Класичний”, “ОТП Фонд Акцій”, “ОТП Діти” відбувалося з передбаченням зростання відсоткових ставок, та як наслідок усі вільні кошти впродовж березня-травня вкладалися в короткі інструменти. В червні ми почали перекладати кошти в депозити з ставками в діапазоні 15%-18%, а саме 6,5 млн. грн. було розміщено по фонду “ОТП Класичний”  в депозити в АТ “Таскомбанк” та 14,2 млн. в АТ “Кредобанк”, по фонду “ОТП Фонд Акцій”було розміщено 1,8 млн. грн. в  АТ “Кредобанк”, по фонду “ОТП Діти” було розміщено 3 млн. грн.  також АТ “Кредобанк”.

В червні фонд “ОТП Класичний” зріс на 0.9% (11.4% річних). З початку року фонд приніс вкладникам 4.7%, що в річному відображенні складає 9.7%.

ОТП “Фонд Акцій” приніс вкладникам 4.7% з початку року, що в річному відображенні складає 9.7%.

Фонд “ОТП Діти” за результатами червня зріс на 1%, або 12.0% річних. З початку року фонд приніс вкладникам 4.8%, що в річному відображенні складає 9.8%.

Фонд “ОТП Валютний” в доларах зріс на 0.6% або 7.4% річних. З початку року фонд приніс вкладникам 4.3% в доларах, що в річному відображенні складає 8.8%.

Інші новини

29.06.2022
24 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України був введений воєнний стан....
Читати більше
13.06.2022
Після відкидання ворога зі значної частини центру та півночі України економічне життя в значній кількості регіонів України почало поступово відновлюватися....
Читати більше
07.06.2022
Кожної весни, починаючи з 2017 року, ми пропонуємо нашим клієнтам стати інвесторами вкладу «Подвійний результат». Це гібридний продукт, що передбачає...
Читати більше